Prima pagină » Știri » Dan Șucu și Dan Ostahie încep construcția unei galerii comerciale pe un teren de 5 ha la Ploiești

Dan Șucu și Dan Ostahie încep construcția unei galerii comerciale pe un teren de 5 ha la Ploiești

Știri
Proprietarii grupurilor Mobexpert, respectiv Altex, Dan Șucu și Dan Ostahie, vor începe în prima parte a acestui an construcția unei galerii comerciale pe un teren de cinci hectare pe care îl dețin în vecinătatea hypermarketului Carrefour din Ploiești.

Proprietarii grupurilor Mobexpert, respectiv Altex, Dan Șucu și Dan Ostahie, vor începe în prima parte a acestui an construcția unei galerii comerciale pe un teren de cinci hectare pe care îl dețin în vecinătatea hypermarketului Carrefour din Ploiești.

Dan Șucu a precizat că, în prezent, discută cu Ostahie ce fel de magazine vor fi construite, dar nu a dorit să precizeze dacă spațiile comerciale vor fi reunite într-un centru de tip mall, sau va fi un alt gen de galerie comercială. Vom construi o galerie comercială care va include un Media Galaxy, un Mobexpert și probabil și alte magazine. Am vrea să începem lucrările anul acesta și să le finalizăm anul viitor. Terenul a fost cumpărat împreună cu domnul Șucu, iar proiectul va fi administrat de o firmă la care eu și domnul Șucu vom fi asociați", a declarat Ostahie.

Mobexpert estimează pentru acest an o cifră de afaceri de aproximativ 200 milioane de euro și a programat deschiderea a patru magazine, la Ploiești, București, Suceava și Ploiești. Grupul Altex estimează pentru anul în curs vânzări de peste 350 de milioane de euro, anunțând, totodată, deschiderea a mai mult de 30.000 de metri pătrați de spații comerciale.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Vorbea despre Lucifer și putere absolută”: mărturii tulburătoare în cazul triplei crime din Târgu Jiu
Digi24
Frații Tate vor să se mute la Cluj-Napoca și să cumpere un hotel celebru, clădire istorică, unde să locuiască. Ce spune primăria
Cancan.ro
Veste DEZASTRUOASĂ pentru clienții Digi! Cresc TOATE abonamentele. Notificarea pe care au primit-o TOȚI consumatorii RCS RDS
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
De ce cresc temerile privind o posibilă confruntare între Rusia și NATO. Unde poate ataca Putin
Mediafax
Povestea-șoc a unui copil norvegian de 10 ani, abandonat de părinți în India pentru a învăța să supraviețuiască
Click
Reacția lui Ion Cassian, după ce Monica Tatoiu a spus că Irinel Columbeanu a fost „băiatul lui tata”: „Nu a escrocat pe nimeni, nu l-a văzut nimeni pe holurile DNA”
Digi24
Serviciile britanice dezvăluie, în premieră, câți ruși au fost uciși în războiul din Ucraina
Cancan.ro
Cum a reacționat Nicoleta Luciu, după dezvăluirile făcute de Sile Cămătaru? Actrița a uimit pe toată lumea
Ce se întâmplă doctore
O mai recunoști? Azi e celebră, dar nu mai arată deloc așa. Mulți nu își dau seama cine este! Poți ghici din prima?
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Chinezii au șocat Salonul Auto din 2026 cu această mașină extremă
Descopera.ro
Care este cea mai RARĂ culoare din natură?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. El și ea în pat. El: - Ești agitată?
Descopera.ro
Ceva ciudat s-a întâmplat cu Pământul în 2010, iar oamenii de știință tot nu înțeleg ce a fost