Prima pagină » Știri » Patru morți și trei răniți, într-un grav accident rutier produs la intrarea în Mangalia

Patru morți și trei răniți, într-un grav accident rutier produs la intrarea în Mangalia

Știri
Patru tineri au murit, joi dimineața, la intrarea în Mangalia, după ce au intrat cu autoturismul într-un microbuz de călători care circula din sens opus, șoferul microbuzului și doi pasageri fiind răniți în urma impactului.

Patru tineri au murit, joi dimineața, la intrarea în Mangalia, după ce au intrat cu autoturismul într-un microbuz de călători care circula din sens opus, șoferul microbuzului și doi pasageri fiind răniți în urma impactului.

Potrivit ofițerilor Serviciului Poliției Rutiere Constanța, cei patru tineri, cu vârste de până în 25 de ani, se aflau într-un autoturism marca Ford. Șoferul acestuia a pierdut controlul volanului, a intrat pe contrasens și s-a lovit frontal de un microbuz. În urma impactului, din cauza vitezei excesive, mașina s-a dezmembrat pe carosabil, iar centurile de siguranță purtate de șofer și de pasagerul din dreapta s-au rupt.

Șoferul, care s-a ales cu un picior rupt și cele două pasagere din microbuz, ușor rănite, au fost spitalizați.

Pentru 45 de minute, traficul rutier pe DN39 Constanța – Mangalia a fost blocat în zonă, iar circulația a fost deviată pe o rută ocolitoare, prin stațiunile Venus și Saturn. (Mediafax)

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Euractiv: Nicușor Dan „Eroul de ieri al UE este azi un zero în stil MAGA”
Digi24
Așteptări mari, rezultate dezamăgitoare. Summitul cu Xi îl readuce pe Trump la realitate: China nu a cedat în problemele importante
Cancan.ro
Cât durează finala Eurovision 2026. Ora la care se va termina spectacolul de la Viena
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
„Din doi săraci nu faci unul bogat”. Primăriile de la sat, în situații imposibile după „eficientizare”
Mediafax
Cel mai slab rezultat din istorie pentru titlurile de stat
Click
Cu ce sumă amețitoare se vinde fostul local al actorului Florin Călinescu: „Aici găseai cei mai buni papanași din București”. De ce a renunțat la afacere
Digi24
Omul pe care Putin îl vrea mort și care ar putea obține pacea în Ucraina: „Am avut de-a face cu ei mulți ani, știu cum să le vorbesc”
Cancan.ro
Localul celebru al lui Florin Călinescu a fost scos la vânzare. Suma cerută este amețitoare
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Turcii și românii lucrează la o dronă terestră pentru armată: FOTO și primele detalii despre proiect
Descopera.ro
Vera West, femeia care a creat unul dintre cele mai recunoscute costume din istoria filmului horror
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
De ce muzica agresivă îi calmează pe unii oameni. Ce spun psihologii despre metal, furie și anxietate