Prima pagină » Știri » Presa poloneză: S-a demonstrat încă o dată că în fotbal nu întotdeauna cel mai bun câștigă

Presa poloneză: S-a demonstrat încă o dată că în fotbal nu întotdeauna cel mai bun câștigă

Site-ul oficial al grupării Zaglebie Lubin a scris, după ce FC Steaua s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, că în meciul de la București, scor 2-1 pentru "roș-albaștri", s-a demonstrat încă o dată că nu mereu cel mai bun câștigă.

Site-ul oficial al grupării Zaglebie Lubin a scris, după ce FC Steaua s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, că în meciul de la București, scor 2-1 pentru "roș-albaștri", s-a demonstrat încă o dată că nu mereu cel mai bun câștigă.

Site-ul oficial al clubului Zaglebie a notat: "Au luptat, dar au pierdut". "Deși Zaglebie a fost echipa mai bună, jucând la un nivel foarte bun, echipa lui Michniewicz a părăsit terenul învinsă. Jucătorii au făcut un meci excelent, dar în primul rând norocul a decis. Înfrângerea din meciul cu vicecampioana României a demonstrat că nu întotdeauna cel mai bun câștigă. Zaglebie a depășit-o în multe momente pe Steaua, însă fotbalul este un sport în care câștigă cel care înscrie mai multe goluri. Prestația lui Zaglebie trebuie apreciată, jucătorii s-au bătut pentru fiecare minge. Mulțumim, băieți!", a scris sursa citată.

"Liga Campionilor nu e pentru Zaglebie", a scris Gazeta Wyborcza. "Păcat, doar opt minute au durat visele de calificare ale campioanei Poloniei. Dacă ar fi câștigat, pe Zaglebie ar fi așteptat-o în turul trei una dintre cele mai slabe adversare. Imnul Ligii Campionilor va rămâne doar în urechile jucătorilor polonezi. Și va răsuna mult timp, probabil, deoarece Zaglebie nu va mai avea o asemenea șansă în viitor", a comentat publicația amintită.(Mediafax)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Trei surori au ajuns la 103, 104 și 109 ani. Secretul care îi INTRIGĂ pe cercetători
Digi24
Vârsta de pensionare crește pentru femei din iulie 2026. Cum se stabilește data exactă și cine este vizat. Anexa completă
Cancan.ro
BREAKING! Pericol la Marea Neagră: s-a emis Ro-ALERT
Prosport.ro
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Adevarul
Moscova, transformată în „fortăreață”. Cum își protejează Kremlinul elita cu sisteme S-500 și Pantsir
Mediafax
ÎNTÂLNIRE SURPRIZĂ între Nicușor Dan și unul dintre cei mai mari contestatari ai lui Bolojan
Click
Ce se va întâmpla cu averea Mirabelei Dauer. Decizie neașteptată din partea artistei: „Să o ia cine vrea”
Digi24
Avertisment în NATO: Rusia pregătește provocări militare în state din estul Europei. Ce țări sunt vizate (The Guardian)
Cancan.ro
Surpriză de proporții! Câte zile de caniculă anunță meteorologii Accuweather pentru luna iulie, în România
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate Tuncay Ozturk la aproape 10 ani de la divorțul de Andreea Marin. S-a recăsătorit și are copil
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Ai găsit apă sub mașină? Iată care este motivul și în ce situații trebuie să te îngrijorezi
Descopera.ro
Linii vechi de 2.000 de ani, desenate în deșert. Cine le-a creat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – O să-i zic nevestei tale că te culci cu secretara!
Descopera.ro
De ce generațiile mai tinere par să îmbătrânească mai repede și cum le afectează asta sănătatea?