Prima pagină » Știri » Rapid București a ratat calificarea în grupele Cupei UEFA

Rapid București a ratat calificarea în grupele Cupei UEFA

Știri
Echipa Rapid București a ratat calificarea în grupele Cupei UEFA, după ce a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul disputat, joi, pe stadionul Giulești-Valentin Stănescu, în compania formației FC Nurnberg, în manșa secundă a primului tur al competiției.

Echipa Rapid București a ratat calificarea în grupele Cupei UEFA, după ce a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), meciul disputat, joi, pe stadionul Giulești-Valentin Stănescu, în compania formației FC Nurnberg, în manșa secundă a primului tur al competiției.

Pentru Rapid au marcat Cesinha ’15 și C. Lazăr ’90+3, în timp ce FC Nurnberg au înscris prin Kluge ’22 și Misimovici ’55.

Rapid a deschis scorul în minutul 15, după ce Marius Măldărășanu a executat un corner de pe partea dreaptă, iar Cesinha a marcat cu capul de la șase metri la colțul scurt.

FC Nurnberg a restabilit egalitatea, în minutul 22, atunci când Kluge a înscris, după o ezitare a lui Maftei, de la aproximativ 9 metri, la colțul lung.

Golul calificării echipei FC Nurnberg a fost adus de Misimovici, în minutul 55, care a șutat de la aproximativ 18 metri la colțul lung, surprinzându-l pe portarul Andrade ieșit din poartă.

Totuși, Rapid a reușit egalarea, însă nu și calificarea, în minutul 90+3, când la un corner de pe partea stângă, mingea a ajuns la Costin Lazăr care a trimis-o în poartă din trei metri.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
SECRETUL longevității, dezvăluit după 30 de ani! De ce unii oameni trec de 100 de ani
Digi24
Adolescente folosite ca asasini: Schema prin care Rusia recrutează fete tinere pentru atacuri împotriva militarilor ucraineni
Cancan.ro
Fiica milionarului sinucigaș de la Hexipharma, bătută și sechestrată de un cântăreț celebru! Scene de coșmar într-un apartament din București
Prosport.ro
FOTO. A apărut într-un costum de baie neobișnuit și a fost făcută praf!
Adevarul
PNL îi întoarce spatele lui Eugen Tomac. Siegfried Mureșan: „Dacă domnul ar fi un Mario Draghi, atunci poate ne-am uita altfel la dumnealui”
Mediafax
ULUITOR! Cercetătorii spun că AI poate recunoaște semnele depresiei
Click
Dan Negru, dezamăgit de vacanța din Cipru: „Nu aș recomanda!” Ce spune însă despre Grecia?
Digi24
Bill Gates regretă relaţia cu Jeffrey Epstein și spune că ar fi fost șantajat de el. „Nu a avut succes”
Cancan.ro
Simona Halep și ,,Regele mezelurilor'', escapadă romantică la Mykonos. Fosta campioană și milionarul nu se mai ascund! Nu le stă rău deloc!
Ce se întâmplă doctore
Iuliana Marciuc a slăbit 7 kilograme în 5 săptămâni. Ce dietă urmează și care este regula pe care o respectă zilnic
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Dacia Striker, în probe pe străzile din București. Cum au reacționat oamenii când au văzut cel mai nou model Dacia
Descopera.ro
Unde a fost cea mai mare piață de sclavi din istoria omenirii?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Măi Bulă, soțul meu se întoarce într–o oră!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Care este cea mai veche limbă încă vorbită în zilele noastre?