Prima pagină » ALEGERI 2024 » Marcel CIOLACU, după respingerea candidaturii lui ȘOȘOACĂ: Mi-a venit totul în cap. Tot decontul a venit la mine, total GRATUIT

Marcel CIOLACU, după respingerea candidaturii lui ȘOȘOACĂ: Mi-a venit totul în cap. Tot decontul a venit la mine, total GRATUIT

„Mi-a venit totul în cap. Tot decontul a venit la mine, total gratuit”, spune Marcel Ciolacu despre scandalul respingerii candidaturii Dianei Iovanovici Șoșoacă la alegerile prezidențiale.

Candidatul PSD la funcția supremă în stat mărturisește, în emisiunea „La Măruță”, că nu avea nicio problemă în sondaje, însă, după decizia CCR, se vede nevoit să o ia de la capăt.

Mi-a venit totul un cap. Tot decontul a venit la mine, total gratuit. Eu n-aveam probleme nici cu sondajele, n-aveam probleme nici cu percepțiile, încercam să-mi fac treaba, intrasem în logica mea. Dar această decizie, de fapt, pe mine cumva m-a dus să iau totul de la zero, spune premierul.

Marcel Ciolacu spune că nu îl deranja candidatura Dianei Șoșoacă, din punct de vedere electoral. Însă, a rămas uimit că un politician român poate „să exprime la modul acesta antisemit, gratuit”.

Pe mine nu mă deranja Diana Șoșoacă. Vreau să fiu foarte corect. După ultimele declarații, eu m-am speriat. Eu n-am crezut că un politician sau n-am crezut că un român poate să exprime la modul acesta antisemit, gratuit. Și cumva să reîntoarcem toată istoria României și tot ce cumva am vrut să și uităm, dar să și depășim, declară premierul Ciolacu.

Reamintim că, luni, Curtea Constituţională s-a reunit de la ora 16.00 pentru a analiza contestaţia Dianei Şoşoacă faţă de neînregistrarea celei de-a doua candidaturi la preşedinţie. CCR a respins contestația.

Diana Șoșoacă nu mai are nicio care de atac.

CITEȘTE ȘI:

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Erdogan scoate „MONEDA NATO”. 5 lire pentru Summitul de la Ankara, jumătate de milion în circulație
Digi24
Culisele anulării cartonașului roșu primit de Folarin Balogun: Telefoane, avocați de la Casa Albă, lobby până în Elveția
Cancan.ro
Cât a plătit un turist român pentru un cartuș de țigări, într-un duty-free din Turcia. A crezut că este o eroare!
Prosport.ro
FOTO. Au interzis-o în avion când au văzut-o: „Ești dezbrăcată!”. Ce a făcut femeia în aeroport
Adevarul
Victoraș Micula, smerit la o mănăstire din Oradea: „Am dus cu roaba bolovani. Munca m-a făcut să îmi schimb valorile”
Mediafax
Românii folosesc tot mai puține vouchere de vacanță. Scăderea descurajează turismul în țară
Click
Ce s-a întâmplat cu fața Iuliei Albu. A apărut cu bandaje la ochi și vânătăi. Explicația vedetei
Digi24
Australia investighează originea unor sfere misterioase aduse de valuri pe plajă
Cancan.ro
Orașul din România în care șoferii sunt amendați cu 5.000 de lei dacă își lasă mașinile murdare pe domeniul public
Ce se întâmplă doctore
Am făcut micii greșit până acum! Pe câte părți se întorc mititeii pe grătar, potrivit celebrului Nea Sandu „Cocoșatu”
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
2026: Când este cel mai bun moment să verifici presiunea în anvelope: la rece sau la cald?
Descopera.ro
De ce avem 2 plămâni și doar o singură inimă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion: – Maria își ține picioarele depărtate!
Descopera.ro
Test de cultură generală. De ce nicotina dă dependență?