Prima pagină » Alegeri parlamentare 2024 » Șoșoacă BUBUIE pe rețele. „Fraudă masivă la parlamentare. Mașini de taxi au plecat cu saci de voturi”, acuză liderul SOS

Șoșoacă BUBUIE pe rețele. „Fraudă masivă la parlamentare. Mașini de taxi au plecat cu saci de voturi”, acuză liderul SOS

Șoșoacă BUBUIE pe rețele.

Diana Șoșoacă spune într-un live pe TikTok că va cere anularea alegerilor parlamentare pentru ”frauda masivă”, în prima declarație după publicarea exit-pollului de la ora 21:00: ”Mașini de taxi au plecat cu saci de voturi”, a spus șefa partidului SOS România, formațiune care apare cu 5,5% în primul exit-poll după închiderea urnelor, la limita accesului în Parlament, publică G4Media.

”Mai sunt trei țări în care se votează (…) Nu ai dreptul să anunți rezultatele astfel încât să influențezi votul. O să formulăm plângeri penale împotriva Guvernului și MAE și televiziunilor. Partidul SOS nu se bucură pentru că nu te poți bucura când țara e în haos, degringoladă și faliment (…) Dacă veți merge cu furtul acesta, voi cere anularea alegerilor parlamentare din cauza fraudei masive (…) s-au găsit saci de voturi (…) mașini de taxi au plecat cu saci de voturi”.

Europarlamentara Șoșoacă a spus că este posibil să se întoarcă în România ca senator ca ”să le facă zile fripte” politicienilor până când ”or să-și pună singuri ștreangul de gât”.

Șoșoacă a început să spună despre cum Parchetul General a început să o amenințe că ”o va aresta până la miezul nopții” pentru că ”a aprins o lumânare” la mormântul lui Corneliu Zelea Codreanu, șeful Mișcării Legionare, formațiune criminală care a folosit asasinatul ca armă în România interbelică și a ucis doi premieri în funcție.

Vizită nocturnă la mormântul Căpitanului

Diana Şoşoacă şi alte persoane au mers în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 3 dimineața, la troiţa din Tâncăbeşti pentru a-l comemora pe Corneliu Zelea Codreanu. Ea a spus, în video, că se împlinesc 86 de ani de la uciderea acestuia, pe care îl consideră un patriot. „E dreptul meu să consider pe cine vreau eu patriot”, a afirmat Diana Şoşoacă în transmisiunea făcută pe rețeaua de socializare. În urma acestei situaţii, poliţiştii au deschis un dosar penal.

În România, antisemitismul, fascismul, legionarismul și apologia criminalilor de război se pedepsește penal conform OUG 31/2002.

Citiți și: Diana Șoșoacă, scandal cu Poliția după ce a făcut live din cabina de vot. Riscă o amendă de 2.500 de lei

Recomandarea video

Mediafax
Pe cine avantajează prezența mică la alegerile din București
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Primele rezultate. Cum au votat bucureștenii până la acestă oră
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
De ce poți simți singurătate chiar și atunci când ai prieteni și cum poți restabili legăturile?