Prima pagină » Bancuri » BANC | Bulă, Ștrulă și mănușile de cauciuc

BANC | Bulă, Ștrulă și mănușile de cauciuc

BANC | Bulă, Ștrulă și mănușile de cauciuc

Bulă și Ștrulă se uită cu interes la o pereche de mănuși de cauciuc, expuse în vitrina unui magazin.

– La ce or fi bune mănușile astea, Bulă?
– Eh, cum la ce, Ștrulă?! Te poți spăla pe mâini fără să te uzi.

Agentul CIA în România

CIA trimite în România un agent pentru a da de urma unui alt agent al lor „îngropat” cu mult timp în urmă și a-l reactiva.
Directorul CIA îi spune:
– Tot ce știu e că îl cheamă Vasile și e pe undeva prin România. Când crezi că l-ai găsit, spune-i codul: „Prognoza meteo anunță ceață mâine dimineață”. Și dacă este omul nostru, îți va răspunde: „Da, și la amiază, tot ceață!”.
Agentul ajunge în România, într-un mic orășel, se duce la prima cârciumă și îl întreabă pe barman:
– Poate mă poți ajuta… Îl caut pe unul, Vasile.
– Va trebui să fii mai specific, îi spune barmanul. Aici sunt mulți de Vasile. Vasile-brutarul de la colț, Vasile-măcelarul de peste drum, Vasile-poștașul de la poșta mare… de fapt, chiar și pe mine mă cheamă Vasile.
Auzind acestea, agentul își… vezi AICI continuarea.

Soția pleacată în deplasare

Soția pleacă în deplasare, soțul rămâne acasă. Ultimele instrucțiuni, sărutul înainte de plecare și cuvintele: „Să fii băiat cuminte, eu plec doar pentru o săptămână…”.
După câteva zile, soțul o sună şi se plânge:
– Iubito, tu ai plecat şi nu mi-ai lăsat nimic de mâncare, frigiderul e gol.
– Dragule, tot ce trebuie este, pur şi simplu, fii fidel şi ai încredere în mine.
– Dar, dragă…
– Iubitule, totul este.
Trece o săptămână, vine soția acasă, iar soțul – deodată – începe:
– Tu ești o gospodină rea, nu mi-ai lăsat nimic de mâncare, frigiderul gol…
Soția, nespunând nimic, îl apucă de mână, îl duce în dormitor… vezi AICI continuarea!

Autorul recomandă:

Bancul de duminică | „Iubitule, am slăbit 3 kilograme!”

BANC | Bulă, la ora de desen

Bancul zilei | Ardelenii și canicula

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Alarmă pentru tineri: conservantul alimentar care apare în tot mai multe cazuri fatale
Digi24
Unul din cei mai importanți bancheri din Rusia are vești proaste pentru Putin. „Vom ajunge la o criză socială”
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
„Da' cine v-o lucrat aici, domnu’?”. Restaurarea Castrului Arutela, ironizată de români după explicațiile Ministerului Culturii
Mediafax
A spart peretele și a rămas fără cuvinte! Ce a găsit un student valorează 9 milioane de euro
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
Cine sunt cele trei personalități din lume care pot călători fără pașaport. Explicațiile din spatele acestor excepții
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
Un meteorit marțian rar păstrează indicii nemaivăzute despre interiorul Planetei Roșii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Exercițiile fizice pot ajuta creierul îmbătrânit să „elimine deșeurile”