Prima pagină » Coronavirus » COVID-19. Organizatorii turneului de la Wimbledon, donație de 1,3 milioane de euro

COVID-19. Organizatorii turneului de la Wimbledon, donație de 1,3 milioane de euro

COVID-19. Organizatorii turneului de la Wimbledon, donație de 1,3 milioane de euro

Organizatorii turneului de tenis de la Wimbledon au donat suma de 1,2 milioane de lire sterline (1,36 milioane de euro) pentru lupta împotriva COVID-19.

„All England Lawn Tennis Club a anunţat azi o serie de contribuţii pentru a sprijini recuperarea la nivel local, naţional şi internaţional după lupta cu coronavirusul, după anularea turneului din acest an”,  informează Agerpres, conform EFE.

Preşedintele All England Club, Ian Hewitt, spune că prioritatea lui este asigurarea bunăstării și sănătății celor care fac posibilă existenţa Wimbledon-ului.

„Credem că Wimbledon are responsabilitatea şi capacitatea de a acţiona unitar, folosind resursele noastre pentru a-i ajuta pe cei nevoiaşi, în special într-o astfel de criză”, se arată în comunicatul semnat de Hewitt.

Ediţia de anul viitor se va desfăşura între 28 iunie şi 11 iulie 2021.

Recomandarea video

Mediafax
Analiză | Un al Treilea Război Mondial este plauzibil, dar iată cum poate fi evitat
Digi24
Hainele și nu pozele nud ale consulului Ucrainei în Republica Dominicană au dus la concedierea ei. Ce a purtat Victoria Iakimova
Cancan.ro
Le plângeai de milă? Câți lei câștigă într-o singură lună acest livrator Glovo pakistanez, din Constanța. Ce sumă trimite acasă
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, imagini hot. Cât de frumoasă e românca
Adevarul
De la hobby la profit. Tânărul care crește păsări „ca la țară” pentru a scăpa de alimentele procesate
Mediafax
Patru cercetări științifice care păreau absurde, dar au dat rezultate absolut remarcabile
Click
În ce zonă de vis și-a încărcat bateriile actrița Victoria Răileanu, de Paște? „A fost pe sufletul meu”. Secrete de la filmările noului spin-off „Destine cu parfum de lavandă”
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminata Iuliana Dup, de la Pro TV, pentru cele 15 săptămâni de Desafio
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Angela Rusu după operația de micșorare a stomacului. Transformarea spectaculoasă a artistei! A slăbit foarte mult și e altă persoană
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Mai ai voie să transporți mobilă pe mașină pe traverse? Ce reguli impune Codul Rutier 2026
Descopera.ro
Care este diferența dintre antropologie și sociologie?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Nu îmi place că te culci cu soția mea!
Descopera.ro
Un bărbat a creat un mic submarin pentru ca papagalul său poată privi viața de sub apă