Prima pagină » Diverse » Ludovic Orban, atac la Florin Cîțu: Cine are convingerea că poate câștiga, nu clamează victoria de dimineață până seara

Ludovic Orban, atac la Florin Cîțu: Cine are convingerea că poate câștiga, nu clamează victoria de dimineață până seara

Ludovic Orban, atac la Florin Cîțu: Cine are convingerea că poate câștiga, nu clamează victoria de dimineață până seara

Președintele PNL, Ludovic Orban, a transmis că nu toți cei ce se afișează în tabăra lui Cîțu i-ar fi și susținători. Președintele PNL a mai spus și că victoria nu ar trebui anunțată de dimineață până seara.

Declarația președintelui PNL a fost făcută în cadrul alegerilor de la Tulcea.

„Mie nu-mi place să declar câștigătorul, văd că unii din echipa competitoare tot anunță victoria. Stiți cum e, cine are convingerea că poate câștiga nu clamează victoria de dimineață până seara. (…) Uneori mă duc la o conferință județeană, sala mă aplaudă, iar apoi președintele organizației scrie o postare pe Facebook în care anunță că susține echipa Cîțu. Să nu-și imagineze cineva că dacă a scris o postare că se duc în echipa Cîțu, baza PNL, primarii, consilierii județeni, consilierii locali își schimba părerea de pe o zi pe alta”, a afirmat Ludovic Orban la Tulcea.

La alegerile pentru Organizaţia Judeţeană a PNL Tulcea sunt prezenţi atât premierul Florin Cîţu, cât şi preşedintele PNL şi al Camerei Deputaţilor, Ludovic Orban.

O parte din echipa lui Orban a trecut în tabăra premierului

Recent, președintele PNL Bacău, Mircea Fechet, a transmis duminică, 18 iulie, pe Facebook, că este de partea lui Cîțu.  În urmă cu două săptămâni, Fechet fusese susținut la alegerile pentru șefia filialei de către Orban, iar anul trecut a fost timp de două luni ministru al Mediului în guvernul Orban 2.

Liderul PNL Botoșani Costel Șoptică a trecut și el de partea lui Florin Cîțu. După alegerile din 4 iulie, acesta transmitea un mesaj de unitate în care preciza că luptele PNL ar trebui să fie purtate în afara partidului.

O altă mișcare surprinzătoare a venit din partea senatorului  Liviu Voiculescu. După ce pe 9 iulie a câștigat alegerile pentru șefia PNL Olt, învingându-l în cursă pe candidatul sprijinit de Florin Cîțu, Liviu Voiculescu promitea că va rămâne sincer, loial și un bun coleg. Pe 19 iulie anunța pe Facebook că trece în tabăra lui Florin Cîțu.

Recomandarea video

Mediafax
Zilele cu dezlegare la pește rămase până la Crăciun
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Capitala votează astăzi primarul general. S-au deschis secțiile de votare
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Celebritatea poate scurta viața