Prima pagină » Diverse » Showbiz » Mihai Trăistariu spune de ce S-A DESTRĂMAT trupa Valahia. ”Discuții de doi lei care nu-și aveau rostul”

Mihai Trăistariu spune de ce S-A DESTRĂMAT trupa Valahia. ”Discuții de doi lei care nu-și aveau rostul”

Mihai Trăistariu spune de ce S-A DESTRĂMAT trupa Valahia. ”Discuții de doi lei care nu-și aveau rostul”
Mihai Trăistariu spune de ce s-a destrămat trupa Valahia

Cântărețul Mihai Trăistariu, în vârstă de 43 de ani, a explicat care a fost motivul pentru care trupa Valahia s-a destrămat. ”Discuții de doi lei care nu-și aveau rostul”, a afirmat acesta.

Mihai Trăistariu a cunoscut succesul în urmă cu ani, când făcea parte din trupa Valahia, una dintre cele mai de succes formații de pe scena artistică din România de la sfârșitul anilor ’90. Trupa Valahia a fost înființată în vara anului 1998, fiind formată din trei membri: Dorin Topală, Costi Ioniță și Laura, aceasta din urmă părăsind relativ repede formația, pentru a se dedica muzicii de operă. Ulterior a fost cooptat Mihai Trăistariu, câștigător la secțiunea interpretare a Festivalului de la Mamaia. În luna mai 1999, apare primul album al trupei, intitulat “Valahia”. Deși cu mare succes la public, trupa Valahia s-a destrămat după câțiva ani, iar ulterior Mihai Trăistariu a urmat cariera solo.

A reprezentat cu succes România la Eurovision.  În 2006, Mihai Trăistariu a reprezentat România la concursul muzical internațional Eurovision și a reușit să se claseze pe locul patru în clasamentul final cu piesa ”Tornero”. În ceea ce privește viața sentimentală, Mihai Trăistariu nu este căsătorit.

Mihai Trăistariu a povestit, pentru click.ro, care a fost motivul pentru care trupa Valahia, s-a destrămat.

Mihai Trăistariu spune de ce s-a destrămat trupa Valahia. ”Motivele despărțirii sunt destul de puerile”

”Costi este cel care m-a descoperit pe mine atunci când nu aveam nicio speranță. (…). El avea un studio de înregistrări în Constanța, Dorin era colegul lui de bancă și uite așa m-au cooptat pe mine. Am reușit în doar trei luni, am avut primul nostru hit, Banii și fetele. La radio am fost pe locul 1, după aceea a fost hitul anului, deci am avut baftă, bafta de a-l întâlni pe el, așa că îi datorez cumva tot succesul meu de după .

Destrămarea trupei s-a produs din cauza unui motiv banal. De fapt, au fost multe motive adunate: de la cine stă în mijloc că eram trei și existau discuții că tu ai stat mai mult în mijloc, de parcă asta conta, care cum se îmbracă, unul în alb, altul în negru… Discuții de doi lei care nu-și aveau rostul, astea s-au acumulat și automat s-a spart trupa, cam după un an am rămas doar eu cu Dorin. Motivele despărțirii sunt destul de puerile”, a explicat Mihai Trăistariu.

”Nu am avut discuții mai mari la despărțire. A mai fost și discuția că el voia să facem manele, deja el lansase trupa LA și trupa Elegance, care aveau mare succes, ambele trupe la acea vreme dăduseră lovitura cu niște hit-uri. El zicea să ne canalizăm și noi pe manele, dar eu cu Dorin nu am vrut. Discuția asta a pus capac! Și uite așa ne-am separat! El a rămas cu manelele, a făcut ”O, viața mea” cu Copilul Minune și s-a lansat singur și noi am rămas singuri și am făcut și noi  ”Banana”, cu care am avut succes și noi doi. Am încercat să ne reunim în niște emisiuni, el nu a vrut niciodată! Eu cu Dorin m-am mai reunit chiar și anul acesta la Nostalgia, și în 2018 tot la Nostalgia, chiar și în vreo 6-7 emisiuni am fost cu el. Costi nu a vrut niciodată să participe și atunci n-am mai insistat. Nu știu motivul”, a adăugat artistul.

Recomandarea video

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Plasticul ar putea influența obezitatea, infertilitatea și astmul, avertizează o analiză