Prima pagină » Economic » Magazinele Penny Market XXL s-au transformat de joi în XXL Mega Discount. Ce se schimbă

Magazinele Penny Market XXL s-au transformat de joi în XXL Mega Discount. Ce se schimbă

Magazinele Penny Market XXL s-au transformat de joi în XXL Mega Discount. Ce se schimbă
Magazinele Penny Market XXL, parte a grupului REWE, s-au relansat joi, 10 ianuarie, sub numele de XXL Mega Discount, acestea urmând să ofere și o varietate mai mare de produse și servicii, a anunțat retailerul.

Magazinele Penny Market XXL, parte a grupului REWE, s-au relansat joi, 10 ianuarie, sub numele de XXL Mega Discount, acestea urmând să ofere și o varietate mai mare de produse și servicii, a anunțat retailerul.

„Magazinele XXL au trecut printr-un amplu proces de reamenajare și modernizare (…). XXL Mega Discount va oferi o mai mare varietate de produse și servicii, care includ: specialități la vitrină cu servire asistată (brânzeturi fine, mezeluri rafinate și alte specialități locale și internaționale), carne proaspătă, pregătită și servită de un măcelar, produse de brutărie și panificație proaspăt coapte în magazin, dar și mâncare gătită pe care clienții o pot servi direct în magazin sau o pot cumpăra pentru acasă”, se arată într-un comunicat al REWE România.

Rețeaua Penny Market XXL (XXL Mega Discount) este prezentă pe piața din România din anul 2001, cand a fost deschis primul magazin în București. În prezent, compania REWE România operează 6 magazine XXL Mega Discount și 136 magazine Penny Market în numeroase orașe din țară.

Grupul REWE se numără printre liderii europeni în comerțul alimentar, fiind prezent și în Germania, Austria, Italia, Ucraina, Ungaria, Rusia, Cehia și Bulgaria.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce să mănânci după Revelion: 8 alimente care te ajută să te refaci mai repede (hidratare, energie, stomac liniștit)
Digi24
„În câteva secunde, tavanul era în flăcări”. Mărturiile supraviețuitorilor incendiului din barul elvețian: „Panică totală, lumea urla”
Cancan.ro
Ce a scris un român pe salata boeuf, de Revelion? Invitații au rămas mască 😲 😲 😲
Prosport.ro
Simona Halep a petrecut Revelionul în a doua ei casă și s-a declarat impresionată! Momente de neuitat pentru „Simo”
Adevarul
Cadou de 200.000 de euro la majoratul fiicei unui afacerist din Sibiu, într-un eveniment plin de fast
Mediafax
Cel puțin 40 de morți și peste 100 de răniți în „coșmarul” de Anul Nou din Elveția. Martor: „În câteva zeci de secunde, tot tavanul era în flăcări. Totul era din lemn”
Click
Impozitul pe casă explodează în 2026. Formula simplă care îți arată exact cât vei plăti
Digi24
Un bastion costisitor la frontiera UE. Ce se va întâmpla cu cea mai mare armată a Europei când războiul contra Rusiei se va încheia
Cancan.ro
A murit de Revelion! Elena Lasconi e devastată. Doliu imens
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Ce au observat cercetătorii după ce au reconstituit fața lui Homo erectus?