Prima pagină » IT&C » eMAG recrutează 44 de interni pentru patru departamente

eMAG recrutează 44 de interni pentru patru departamente

eMAG recrutează 44 de interni pentru patru departamente
eMAG deschide 44 de poziții de stagiar - un număr dublu față de anul trecut - în departamentele IT, Platforms, Finance și HR în cadrul programului "eMAG Talent Internship" adresat studenților și absolvenților din București, Craiova și Iași.

Programul, aflat la cea de-a doua ediție, începe pe 20 mai 2015 și le oferă participanților posibilitatea de a lucra alături de specialiștii eMAG și de a acumula experiența în domenii precum software development, infrastructură IT, content & knowledge management, business intelligence, contabilitate, recrutare, comunicare internă și learning & development.

„Internii vor fi coordonați și ajutați pe parcursul întregului program de mentorii din companie. Pe lângă suportul pe care îl vor primi de la aceștia, internii vor fi implicați și în programe de învățare, care le vor suține dezvoltarea și integrarea în cultura și echipele eMAG. Bazându-ne pe succesul programului de Talent Internship de anul trecut, am hotărât să extindem numărul de locuri deschise pentru ediția din 2015. În urma programului de vara trecută, aproape toți cei 22 de studenți au fost angajați, iar în acest moment fac parte din echipele noastre”, declară Cristina Șolea (foto), manager de recrutare în cadrul eMAG.

Pentru București, eMAG deschide 36 de poziții în patru arii din business, care definesc specializările din program: Coding Arena (IT), Platforms Rulers (Platforms), Money Talkers (Finance) și HR Wizards (HR). Unul dintre mentorii care va coordona o echipă de interni în acest an a participat ca stagiar la programul eMAG Talent Internship din 2014, în aria Software Development.

Tinerii care se înscriu în programul de internship din Craiova și Iași vor lucra în cadrul centrelor de dezvoltare software din cele două orașe.
Programele de Internship Coding Arena (IT), Platforms Rulers (Platforms), Money Talkers (Finance) și HR Wizards (HR) se vor derula în perioada iulie – august și vor fi plătite, iar la finalul acestora cei mai performanți dintre participanți pot fi angajați în cadrul eMAG.

Aplicanții pentru una din cele 44 de poziții deschise pot completa formularele online, accesând www.emag.ro/internship până la data de 7 iunie a.c. După perioada de înscriere, aplicanții vor participa la o sesiune de interviuri pe parcursul lunii iunie.

Recomandarea video

Mediafax
Ce soluții găsesc românii pentru facturile mari de la energie
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Concubina lui Ilie Bolojan, apariție impecabilă la Viena. Cum s-a prezentat Ioana, de mână cu premierul României
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
Momentul în care un șofer a zburat cu Mercedesul peste un sens giratoriu și alte două mașini. Ce s-a întâmplat
Mediafax
Ce se întâmplă cu vremea în România până în primele zile din 2026. Anunțul meteorologilor
Click
Horoscop săptămâna 5-11 decembrie. Trei zodii își schimbă destinul și dau lovitura pe plan profesional
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
💣 în lumea televiziunii: Dan Capatos, DAT AFARĂ de la Antenă, 'la pachet' cu Silviu Andrei!
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Legendele uitate care au modelat miturile arturiene: Iosif din Arimateea și primii Vânători ai Graalului