Prima pagină » Știri » Vremea de 1 DECEMBRIE 2012. Parada militară cu soare de ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI

Vremea de 1 DECEMBRIE 2012. Parada militară cu soare de ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI

Vremea de 1 DECEMBRIE 2012. Parada militară cu soare de ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI
Cum va fi vremea de 1 DECEMBRIE la parada militară de la Arcul de Triumf, organizată de ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI

ÎN ȚARĂ:  Deși valorile termice vor fi în scădere față de ziua precedentă în cea mai mare parte a țării, acestea se vor menține mai ridicate decât cele normale pentru această perioadă a anului, îndeosebi în sudul și sud-estul teritoriului. Cerul va prezenta înnorări temporare și va ploua slab, ziua local în zona de munte, Transilvania, Maramureș, Dobrogea și nordul Moldovei și cu totul izolat în rest, iar noaptea pe arii restrânse îndeosebi în regiunile vestice și estice. La munte, precipitațiile vor fi și sub formă de lapoviță și ninsoare. Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări trecătoare pe litoral. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 4 și 14 grade, ușor mai ridicate în sud-est, iar cele minime vor fi cuprinse între -2 și 8 grade. Dimineața și noaptea, în zonele joase vor fi condiții de ceață.

LA BUCUREȘTI: De 1 DECEMBRIE, cerul va fi variabil, cu înnorări trecătoare, iar vântul va sufla slab până la moderat. Temperatura aerului, în scădere ușoară față de ziua precedentă, va avea o maximă ce se va situa în jurul valorii de 14 grade, iar minima va fi de 3 … 4 grade. Dimineața și noaptea vor fi condiții de ceață.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce să mănânci după Revelion: 8 alimente care te ajută să te refaci mai repede (hidratare, energie, stomac liniștit)
Digi24
Un vas scufundat cu un cadou de la Putin. Cum a ajuns pe fundul Mediteranei o piesă critică a celui mai nou submarin al lui Kim Jong Un
Cancan.ro
Ce a scris un român pe salata boeuf, de Revelion? Invitații au rămas mască 😲 😲 😲
Prosport.ro
Simona Halep a petrecut Revelionul în a doua ei casă și s-a declarat impresionată! Momente de neuitat pentru „Simo”
Adevarul
Cadou de 200.000 de euro la majoratul fiicei unui afacerist din Sibiu, într-un eveniment plin de fast
Mediafax
Cel puțin 40 de morți și peste 100 de răniți în „coșmarul” de Anul Nou din Elveția. Martor: „În câteva zeci de secunde, tot tavanul era în flăcări. Totul era din lemn”
Click
Impozitul pe casă explodează în 2026. Formula simplă care îți arată exact cât vei plăti
Digi24
Un bastion costisitor la frontiera UE. Ce se va întâmpla cu cea mai mare armată a Europei când războiul contra Rusiei se va încheia
Cancan.ro
A murit de Revelion! Elena Lasconi e devastată. Doliu imens
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Prima țară UE în care viteza e infracțiune: Ajungi la închisoare dacă depășești cu 50 km/h limita legală
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
2025 a fost cel mai dificil an din ultimul deceniu pentru piața muncii