Prima pagină » Actualitate » Cum răspunde Sebastian BURDUJA acuzației că e „fiu de SECURIST”/ O MIZERIE! Eu vă spun ce mi-a spus EL…

Cum răspunde Sebastian BURDUJA acuzației că e „fiu de SECURIST”/ O MIZERIE! Eu vă spun ce mi-a spus EL…

Ioana Zafira

Sebastian Burduja aspiră la funcția de primar general al Capitalei. Este liberal și a făcut studii în SUA. A fost acuzat de multe ori de contracandidații săi politici că este „fiu de securist”. În emisiunea lui Marius Tucă Show, Burduja a răspuns acestor atacuri, dezvăluind cum stau lucrurile în realitate.

Ministrul liberal al Energiei, Sebastian Burduja, a fost deseori acuzat că este „fiu de securist” și că ar fi fost avantajat din toate punctele de vedere înainte de ’89.  Întrebat de realizatorul emisiunii, Marius Tucă, despre cum stau lucrurile în realitate, Burduja a răspuns:

Tatăl meu n-a avut niciun angajament cu Securitatea. Are o hârtie de la Consiliul pentru Studierea Arhivelor Securității….Eu vă spun ce mi-a spus el, ce hârtii are. Sigur, a lucrat în comerț exterior, dar îmi povestește că în misiunile pe care le-a avut în extern pentru promovarea produselor românești avea tot timpul securistul lângă el…Care mergea cu el înainte de ’89…În ’85, decembrie, ne-am mutat la Piatra Neamț și-a lucrat la Banca de Investiții….

Sebastian Burduja recunoaște că nu este un om bogat și sigur va lua un împrumut de la bancă pentru a-și finanța campania electorală. Ar avea nevoie cam de 130 000 de euro; bani pe care îi poate recupera de la Autoritatea Electorală, după câteva luni de la data alegerilor. Burduja nu se consideră un om bogat, dar este susținut de PNL, atât politic, cât și financiar.

Citește și:

DROGURILE, cea mai importantă problemă a CAPITALEI/Sebastian BURDUJA a numit câteva soluții în emisiunea lui MARIUS TUCĂ Show

Propunerea a venit la al doilea apel / Cum a aflat Sebastian BURDUJA că este candidat / „Nu ne-a făcut bine toată perioada asta de EZITĂRI”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Radu Banciu, declarații șocante despre jucătorii Franței: „Sunt mai francez decât mulți negri din națională. Nu știu să scrie și nu știu istoria țării”
Digi24
Blocaj în negocieri: Președintele Dan ia în calcul anticipatele (surse)
Cancan.ro
Cine a pus lanțul și șosetele pe crucea victimei lui Emil Gânj. Momentul a fost surprins de camere
Prosport.ro
Englezii au văzut-o pe Simona Halep cu Dorin Mateiu și au rămas uimiți: „E de nerecunoscut!”
Adevarul
Cine l-ar putea împiedica pe Putin să folosească bomba nucleră. Garry Kasparov: „Probabilitatea este în creștere”
Mediafax
Cozile de la aeroport pot fi evitate cu un gest simplu. Puțini pasageri îl cunosc
Click
Prezentatorul de la Antena 1 și-a dat demisia. A spus adio televiziunii după 21 de ani! Anunțul care i-a surprins pe fani: „De astăzi, mi se schimbă complet viața”
Digi24
VIDEO. Momentul în care o dronă ucraineană pulverizează un transport logistic în drum spre Crimeea, repetat de zeci de ori
Cancan.ro
Nemulțumit pentru că a primit 9.95 la Informatică, Bogdan din Sibiu a făcut imediat contestație. Cu ce rezultat s-a ales
Ce se întâmplă doctore
Apariție senzuală în costum de baie a unei vedete celebre! Fanii au umplut internetul de complimente. Arată mai bine ca-n tinerețe
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Al-Futtaim și BYD dotează Poliția din Dubai cu mașini inteligente de patrulare. Ce misiuni vor avea noile vehicule
Descopera.ro
Noi speranțe pentru viața extraterestră! Ce s-a descoperit lângă Pământ?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Alinuța: – O să mă mai iubești și după căsătorie?
Descopera.ro
Care este orașul din lume în care este ilegal să mori?