Prima pagină » Știri » Un bătrân a murit într-un incendiu în locuința sa din Capitală

Un bătrân a murit într-un incendiu în locuința sa din Capitală

Andrei Dumitrescu
Un bătrân a murit într-un incendiu în locuința sa din Capitală
Un bărbat de 70 de ani, care avea probleme locomotorii, a murit, marți dimineață, după ce în locuința sa a izbucnit un incendiu, care ulterior s-a extins și la casa vecină, a anunțat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București - Ilfov, Daniel Vasile.

Potrivit oficialului ISU, focul a izbucnit în jurul orei 6.00 la o casă de pe strada George Zamfir, în zona Petricani.

Inițial, pompierii au trimis trei autospeciale de stingere, însă, pentru că flăcările s-au extins și la casa vecină, pe o suprafață totală de aproximativ 200 de metri pătrați, a mai fost nevoie de încă patru autospeciale de stingere.

Pompierii au găsit în locuința care s-a aprins prima cadavrul unui bărbat, de aproximativ 70 de ani, cunoscut cu probleme locomotorii.

După aproape două ore, focul a fost stins.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Bloomberg: România a cheltuit 1 miliard de euro pentru a-și apăra moneda în timpul declinului global din martie
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
Gigi Becali i-a pus un teanc de bani în mână lui Alexandru Tudor! Avem imaginile cu gestul surprinzător
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
Ucrainenii preiau o afacere bănoasă în România. Fabrica din Roman devine platformă-cheie de producție în UE și la nivel internațional
Click
Două zodii vor avea parte de un miracol în Săptămâna Patimilor. Sunt binecuvântate de Divinitate înainte de Paște, o perioadă luminoasă le așteaptă
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Coiful de la Coțofenești și brățările dacice, predate oficial autorităților din România