Prima pagină » Știri » Un mort și trei răniți pe DN 29A după ce un autoturism a intrat în remorca unui tractor

Un mort și trei răniți pe DN 29A după ce un autoturism a intrat în remorca unui tractor

Un mort și trei răniți pe DN 29A după ce un autoturism a intrat în remorca unui tractor
O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite, vineri searã, în urma unui accident produs pe DN 29 A, la intrarea în comuna suceveană Zvoriștea, după ce un autoturism a intrat într-un tractor care mergea în același sens, transmite corespondentul MEDIAFAX.

O persoană a murit, iar alte trei au fost rănite, vineri searã, în urma unui accident produs pe DN 29 A, la intrarea în comuna suceveană Zvoriștea, după ce un autoturism a intrat într-un tractor care mergea în același sens, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit purtătorului de cuvânt al IJP Suceava, Ionuț Epureanu, un tractor cu remorcă ce era condus de un bărbat în vârstă de 70 de ani se deplasa, vineri searã, pe DN 29 A, dinspre Adâncata spre Zvoriștea, iar un autoturism care circula din același sens și venea din spate a lovit remorca tractorului.

În urma impactului, o persoană a murit, iar alte trei au fost rănite, toate fiind ocupante ale autoturismului.

Epureanu a precizat că polițiștii fac cercetări pentru stabilirea cauzelor producerii acestui accident.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Trump vrea un arc de triumf la Washington, de aproape trei ori mai înalt decât cel din București
Digi24
Kremlinul admite că Orban va pierde alegerile din Ungaria: „Chiar și cu sprijinul nostru, nu au reușit nimic”. Pe cine va da vina Rusia
Cancan.ro
România, lovită de frig chiar înainte de Paște. Brumă și ninsori în noaptea de Înviere
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa Diletta Leotta, discuție inedită cu Cristi Chivu: „Îți vom da numerele de telefon”
Adevarul
Cea mai nutritivă carne din lume este mai sănătoasă decât multe fructe și legume. Este la îndemâna oricui
Mediafax
Adio unei practici foarte des întâlnite în hoteluri: Uniunea Europeană elimină acest element din camerele de hotel
Click
Cine este tânărul din Constanța care a fost admis la Harvard, cu o bursă de peste 1.300.000 de dolari: „Un copil extraordinar”
Digi24
„Ghost Murmur”: cât de real este instrumentul CIA care a urmărit bătăile inimii aviatorului american dispărut în Iran
Cancan.ro
BBC Weather îi contrazice pe meteorologii Accuweather: Cum va fi vremea de Paște în București, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Îți amintești de Laura Teodoru, știrista de la Digi? S-a retras de la tv și duce o viață luxoasă. Cum arată acum, la 10 de ani de când a dispărut din viața publică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Restricții în trafic de Paște. Unde se circulă cel mai greu?
Descopera.ro
Cât de des ar trebui spălați blugii? Mulți greșesc!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cum riscă o țară vecină cu România să piardă 1,5 miliarde de euro de la Uniunea Europeană?