Prima pagină » Știri externe » Focuri de armă în centrul orașului Ottawa, un militar fiind ucis. Premierul Stephen Harper a părăsit în siguranță Parlamentul

Focuri de armă în centrul orașului Ottawa, un militar fiind ucis. Premierul Stephen Harper a părăsit în siguranță Parlamentul

Focuri de armă în centrul orașului Ottawa, un militar fiind ucis. Premierul Stephen Harper a părăsit în siguranță Parlamentul
Focuri de armă au fost trase, miercuri, la un memorial al eroilor din centrul orașului Ottawa, un militar fiind ucis, anunță surse citate de postul CBC.

Premierul Canadei, Stephen Harper, se afla în Parlament în momentul incidentului armat produs miercuri, dar a părăsit zona în siguranță, anunță surse citate de CBC.

Focuri de armă au fost trase, miercuri, în centrul orașului Ottawa, în fața Parlamentului și la un memorial al eroilor, unde un militar a fost ucis, potrivit postului CBC.

Conform publicației The Telegram, focuri de armă au fost trase în fața Parlamentului canadian, iar agenții de securitate îl caută pe autor.

Sediul Parlamentului a fost închis în urma incidentului armat.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Imperiul secret al filmelor piratate a căzut! Cum au spart polițiștii italieni rețeaua CINEMAGOAL care făcea milioane din streaming ilegal
Digi24
Trump așteaptă cu groază ziua în care va trebui să facă față „Fantomei de 5,02 dolari”
Cancan.ro
Mihai Neșu primește o pensie colosală de la olandezi. Cât încasează lunar fostul fotbalist
Prosport.ro
FOTO. Raluca Zenga, imagini incendiare în costum de baie pe plaja din Maldive
Adevarul
Alexandra Căpitănescu, după succesul României la Eurovision 2026: „Nu ne-am așteptat ca o piesă rock atât de nișată să placă atât de mult”
Mediafax
Bolojan trage linia în PNL: Nici clonă a USR, nici brelocul PSD
Click
Ce se dă de pomană de Moșii de vară: „Se împart și vase de lut.” Ce rugăciuni se spun când se prepară coliva și de ce arpacașul se spală în 9 ape?
Digi24
Bătaie în Centrul Vechi din Capitală între ucraineni și o bandă de motocicliști români. Jandarmii au intervenit în timpul nopții
Cancan.ro
Veste uriașă în lumea mondenă! Celebra cântăreață din România a devenit mamă pentru prima dată
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Mona Nicolici, fosta prezentatoare de știri de la Antena 1. Cum arată astăzi, la 56 de ani
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Se modifică procedura de obținere a permisului de conducere
Descopera.ro
De ce dinozaurii carnivori aveau brațe așa mici?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Gheorghe: - Ioane, dacă eu m-aș însura cu soră-ta, noi doi ce-am fi?
Descopera.ro
Vremea în România în prima lună de vară: meteorologii au actualizat prognoza!