Prima pagină » Știri politice » Dragnea și Ponta față în față cu VangheLeaks. „Au mai rămas vreo doi inși în GRUPUL ĂSTA MAFIOT”

Dragnea și Ponta față în față cu VangheLeaks. „Au mai rămas vreo doi inși în GRUPUL ĂSTA MAFIOT”

Dragnea și Ponta față în față cu VangheLeaks. „Au mai rămas vreo doi inși în GRUPUL ĂSTA MAFIOT
Dragnea despre ancheta Comisiei Europene pentru TelDrum: Este o știre năstrușnică

Războiul declanșat în PSD după excluderea din partid a lui Marian Vanghelie a generat o serie de dezvăluiri din partea acestuia „VangheLeaks”, într-una vorbind despre o hârtie primită la Ministerul Fondurilor Europene din partea Comisiei Europene în care sunt sesizate nereguli în derularea proiectelor cu fonduri europene, incriminate fiind firmele Asesoft și TelDrum.

Întrebat dacă s-a primit la Ministerul Fondurilor Europene o astfel de scrisoare, premierul Ponta a răspuns: „nu cunosc așa ceva, nu știu ce sursă aveți”.

În schimb, premierul Liviu Dragnea susține că știrea este una „năstrușnică”.

„Nu îi răspund domnului Vanghelie pentru că domnul Vanghelie nu poate să acuze, nu este în situația să acuze. El a făcut parte dintr-un grup mafiot, au mai rămas vreo doi inși în grupul ăsta mafiot, dumnealui și cu domnul Geoană, iar în ceea ce privește firma respectivă să facă plângere unde dorește, să nu mă acuze pe mine. Nu, am văzut și eu știrea astăzi, chiar e năstrușnică”, a declarat Liviu Dragnea. 
 

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ce înseamnă când pisica te privește și clipește lent, potrivit cercetătorilor
Digi24
George Simion, după ce Dragoș Sprînceană l-a numit „trădător de țară”: „Minciuni. Le fuge pământul de sub picioare”
Cancan.ro
Mama Adrianei Viliginschi, văduva lui Kreiner, rupe tăcerea după ce fiica ei a fost arestată! 'Se va descoperi cine le...'
Prosport.ro
Românca și-a dat demisia din televiziune pentru iubitul fotbalist! A „fugit” alături de el în străinătate și pregătesc o nuntă mare în Oltenia
Adevarul
„Cred că un soldat ar spune mulțumesc”. Un vlogger rus prezintă rația individuală de hrană din Armata Română
Mediafax
Rețeaua energetică a Ucrainei, vizată de un atac rus de amploare. Restricții aeriene în Polonia
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Lavrov, schimbare radicală de ton: acuză SUA că blochează un acord de pace în Ucraina
Cancan.ro
Ce îi scria românca lui Jeffrey Epstein în timp ce el era în închisoare! Detaliile neașteptate din mailurile desecretizate
Ce se întâmplă doctore
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe fanii săi! Cum a apărut bruneta în cea mai provocatoare ședință foto
Ciao.ro
Sună periculos, trage fusta mai jos! Vedetele din România s-au aplecat prea mult și s-a văzut tot
Promotor.ro
Dacia renunță la motoarele pe GPL. De când intră în vigoare decizia și cu ce vor fi ele înlocuite
Descopera.ro
Care este diferența dintre alcool și etanol?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Am fost aseară la o tipă… A stins becul și mi-a zis: „Profită de mine!”
Descopera.ro
Elon Musk susține că poate construi un oraș autonom pe Lună în mai puțin de 10 ani