Prima pagină » Sport » Transferul anunțat cu surle și trâmbițe de Becali nu se mai face

Transferul anunțat cu surle și trâmbițe de Becali nu se mai face

Transferul anunțat cu surle și trâmbițe de Becali nu se mai face
Dorit insistent în Grecia, de către Panathinaikos, Adi Popa este decis să rămână la Steaua până la vară, când îi va expira contractul cu echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf.

Singura posibilitate ca mijlocașul dreapta să-i părăsească pe roș-albaștri în această iarnă ar fi să primească o ofertă de nerefuzat, atât pentru el, cât și pentru club, lucru puțin probabil, ținând cont de faptul că Becali cere 1 milion de euro.

Deși finanțatorul Stelei, Gigi Becali, anunțase că dorește să-l vândă, suma cerută de el a fost considerată exagerată de către Panathinaikos; grecii nu au fost de acord să plătească atât pentru un jucător aflat în ultimele 6 luni de contract și așteaptă perioadă de transferuri din vară pentru a negocia direct cu jucătorul, scrie digi.

De altfel, Popa își dorește să rămână până în vară la Steaua pentru a-și putea negocia singur contractul, din postura de jucător liber, și pentru a încasa o sumă substanțială la semnătură.

Mijlocașul de 28 de ani a refuzat oferta venită din partea Stelei, de a-și prelungi contractul. 15.000 de euro pe lună i-a oferit Becali.

Cinci sezoane a petrecut deja Adi Popa la Steaua: în 210 partide disputate în toate competițiile, a marcat 25 de goluri și le-a oferit colegilor 46 de pase de gol. 7 trofee a câștigat internaționalul român cu „roș-albaștrii”, printre care 3 titluri consecutive (2012-13, 2013-14, 2014-15).

Recomandarea video

Mediafax
Războiul din Orientul Mijlociu. Trei militari americani uciși în „Operațiunea Epic Fury” / Macron trimite mai multe forțe militare în Golf după atacurile asupra Iranului / Iranul atacă și baze militare unde sunt staționați soldați germani
Digi24
Principala rută de evacuare pentru ultrabogații blocaţi în statele din Golf. Cât costă un zbor privat către Europa
Cancan.ro
5 zile la rând de ninsoare în aceste orașe din România, începând de marti, 10 martie, potrivit meteorologilor Accuweather
Prosport.ro
Olivia, apariție în bikini: „A arătat aproape tot”
Adevarul
Suntem la un pas de Al Treilea Război Mondial? Avertismentul experților cu privire la conflictul SUA–Iran
Mediafax
Cine este ayatollahul Arafi, omul care conduce acum Iranul
Click
Clătite de post pufoase cu apă minerală. Rețetă rapidă, economică și delicioasă
Digi24
Momentul în care un avion de luptă F-15 al SUA se prăbușește în Kuweit. Pilotul s-a catapultat
Cancan.ro
BREAKING! E știrea momentului în lumea întreagă. A fost ELIMINAT în timpul bombardamentului
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Alexandra Dinu, prima soție a lui Adrian Mutu, la 45 de ani. Imagini rare cu blondina!
Ciao.ro
Inna, Delia sau Gina Pistol, poze pe care le-ar vrea șterse! Ipostaze stânjenitoare în public
Promotor.ro
Benzina și motorina ajung la 10 lei? România are carburanți pentru 90 de zile, anunță Ministrul Energiei după escaladarea din Iran
Descopera.ro
Povestea exploratorului care a abandonat totul pentru Antarctica
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O tipă e în pat cu noul iubit: – E prima oară când fac asta, nu vreau să-ți faci o părere proastă despre mine...
Descopera.ro
De ce burnout-ul nu este doar oboseală și nu se rezolvă cu o vacanță?