Prima pagină » Știri » Fata 13 ani prinsă cu buletinul verișoarei de polițiștii de frontieră

Fata 13 ani prinsă cu buletinul verișoarei de polițiștii de frontieră

O fată de 13 ani a fost prinsă de polițiștii de frontieră arădeni când încerca să iasă din țară, într-un microbuz. De ce a fost oprită la vamă, citește în articol.

La Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac I – Nagylak s-a prezentat miercuri, pentru a ieși din țară, cetățeanul român Gigel T., în vârstă de 52 ani. El conducea un microbuz înmatriculat în România, care circula pe ruta România-Franța și în care se aflau opt pasageri.

Polițiștii de frontieră au constatat că o fată care se legitima cu o carte de identitate românească pe numele L.C., în vârstă de 20 ani, nu semăna deloc cu fotografia din document. În timp ce îi cereau lămuriri, ceilalți polițiști au continuat verificarea microbuzului și au descoperit ascunsă, după bancheta din spate, o altă femeie. Care, culmea! Semăna perfect cu imaginea din buletinul prezentat de minoră. 

Femeie ascunsă în spatele banchetei

În urma cercetărilor, polițiștii de frontieră au dezlegat enigma: cei trei erau rude. Minora era verișoara femeii ascunse, respectiv nepoata șoferului microbuzului, care intenționau s-o ia cu ei în Franța. Cum fata nu avea vârsta legală pentru obținerea unei cărți de identitate și nici acordul notarial al părinților ca să iasă din țară, au încercat să-i păcălească pe polițiști. 

Persoanele implicate în acest caz sunt cercetate pentru fals privind identitatea și tentativă de trecere ilegală a frontierei de stat, tentativă de trecere ilegală a frontierei de stat și complicitate la tentativă de trecere ilegală a frontierei de stat.

Sursa foto: Poliția de Frontieră

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șeful care a cheltuit 90.000 de dolari pentru ca angajații să doarmă mai bine
Digi24
Ce scoruri ar obține Zelenski și Zalujnîi, fostul comandant al armatei, dacă ar fi alegeri prezidențiale în Ucraina
Cancan.ro
DOLIU în lumea radioului! A murit Anne-Marie Ionescu
Prosport.ro
Ce imagini! Cum arată la 25 de ani „cea mai frumoasă fată din lume”: s-a căsătorit!
Adevarul
Șeful celei mai mari bănci din Rusia îi cere public lui Putin să pună capăt războiului: „Toți așteaptă încetarea luptelor”
Mediafax
Toți șoferii fac ACEEAȘI greșeală înainte de concediu. Regula de 0,2 care îți poate SALVA vacanța
Click
Horoscop vineri, 3 iulie. Săgetătorii au planuri mari la locul de muncă, iar Leii au probleme de sănătate
Digi24
Cel mai trist moment de la CM 2026: Sébastien Desabre, selecționerul RD Congo, șocat de anunțul făcut în direct
Cancan.ro
Zodia BLESTEMATĂ în iulie 2026. Neti Sandu anunță o dublă lovitură pentru acești nativi
Ce se întâmplă doctore
Elena Udrea rupe tăcerea la un an de la eliberarea din închisoare. Adevărul despre relația cu Adrian Alexandrov. Ce se întâmplă în relația lor
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Au „confundat” un Ferrari cu un tobogan. Imaginile au făcut înconjurul internetului
Descopera.ro
În care religie NU ai voie să bei cafea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
O structură mamut descoperită în spațiul îndepărtat sfidează tot ce știm despre Cosmos