Prima pagină » Diverse » Magda Bistriceanu: ”Nimic nu e întâmplător!”

Magda Bistriceanu: ”Nimic nu e întâmplător!”

Magda Bistriceanu: ”Nimic nu e întâmplător!”
Magda Bistriceanu

Analistul Magda Bistriceanu este de părere că absolut nimic nu poate fi considerat întâmplător, iar reprezentanții Partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) au o viziune cu totul exagerată în ceea ce privește realitatea înconjurătoare.

Mai grav, scrie Magda Bistriceanu, există și oameni care ”înghit” astfel de mesaje neargumentate, care pot provoca panică, dar crede că aceasta este o dovadă a ”normalității” care este evidențiată în sondaje.

De ce? Fiindcă analfabetismul din România ar depăși, conform unui sondaj, 50%, ceea ce explică lipsa oamenilor de informare.

Mor cu ăștia de la AUR! În viziunea lor putem spune că fură Guvernul copii și-i duce peste graniță, dacă nu-i bagă într-o salvare neagră, degeaba. Și când te gândești ca unii «înghit» mesajele lor, e și normal.

Analfabetismul funcțional din România depășește 50%”, notează Magda Bistriceanu în mediul online.

”62% dintre cei care declară că ar vota AUR sunt absolvenţi de liceu sau de şcoală postliceală!”

Magda Bistriceanu prezintă, punctual, și rezultatele unui sondaj Avangarde realizat  în anul 2021, vizați fiind cei ar intenționa să voteze cu AUR.

Anul trecut a fost realizat un sondaj de către Avangarde, Grupul de Studii Socio-Comportamentale.

Conform sondajului:

  • Studii: 62% dintre cei care declară că ar vota AUR sunt absolvenţi de liceu sau de şcoală postliceală!
  • 30% din electoratul AUR nu are liceul terminat.
  • 32% dintre cei care declară că votează AUR sunt fie şomeri, fie casnici sau fără ocupaţie.
  • 13% sunt pensionari.

Nimic nu e întâmplător!”, conchide Magda Bistriceanu pe pagina sa de Facebook.


Citește și:

Judecătoria Beiuș blochează ANAF în procesul cu frații Micula. Executările silite viitoare pentru recuperarea celor 395 milioane € sunt suspendate

EXCLUSIV | Viața de huzur a primarului din Corbeanca, acuzat că ar fi primit șpăgi de 4 mil. €. Cine îi plătea creditele

EXCLUSIV | ”Discretul” primar din Corbeanca, reținut de DNA, aroganță maximă: ”Umblă cu mașina cu girofar prin comună!”

EXCLUSIV! Primarul din Corbeanca și nepotul său, intermediarul șpăgilor, reținuți de DNA! Aproape 4 milioane € încasate de edil din retrocedări

ANALIZĂ | Jurnalistul Aleksandr Smirnov: ”Scoasă în stradă de Occident, Rusia își vinde mărfurile oricui, dar cumpărătorii stabilesc prețurile”

Recomandarea video

Mediafax
Viktor Orban numește care este adevărata amenințare pentru Ungaria: „O sursă de pericol iminent”
Digi24
„Patrioții furioși” ai Rusiei întorc armele împotriva lui Putin. Cum a ajuns „țarul cel bun” să fie văzut ca impostorul de la Kremlin
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Andreea Bălan, apariție îndrăzneață de Ziua Îndrăgostiților!
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Prințul William îl voia pe Andrew alungat din familia regală „înainte ca situația să se agraveze”, după interviul despre relația acestuia cu Epstein
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Turiștii care ajung pe o insulă italiană riscă o taxă de 500 de euro