Prima pagină » Emisiuni » Altceva Podcast » Adrian Titieni este invitat la podcastul ALTCEVA cu Adrian Artene

Adrian Titieni este invitat la podcastul ALTCEVA cu Adrian Artene

Adrian Titieni este invitat la podcastul ALTCEVA cu Adrian Artene

Actorul Adrian Titieni este invitatul lui Adrian Artene în cadrul podcastului ALTCEVA ce va fi difuzat sâmbătă, 10 iunie, începând cu ora 19:00.

Născut pe 6 iunie 1963, Adrian Titieni a absolvit in anul 1988 cursurile Universității Naționale de Artă Teatrală și Cinematografică, la clasa regretatului profesor Mircea Albulescu.

Din 1989, este conferențiar doctor universitar, șef al catedrei „Artei actorului” la UNATC, iar până în 2016 a fost rectorul UNATC.

Timp de doi ani (1993-1994), a lucrat în TVR ca realizator în cadrul Departamentului Educație–Știință, iar în perioada 1996-1997, a fost consilier la departamentul de Relații Publice al Președintiei României.

Ca actor, Adrian Titieni a jucat în aproape 100 de producții cinematografice, printre care în ”Bacalaureat” (premiat la Cannes pentru cea mai bună regie) ori în serialul Vlad (unde l-a interpretat pe Iordache), ”Tata mută munții” sau ”Moartea domnului Lăzărescu” în rolul doctorului Dragoș Popescu.

În 2012, i s-a acordat Premiul Gopo pentru cel mai bun actor, pentru interpretarea personajului Doctorului Crișan din filmul Din dragoste cu cele mai bune intenții.

Urmărește podcastul integral cu Adrian Titieni doar pe canalul de YouTube Altceva cu Adrian Artene.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Un deținut reclamă la CCR o „anomalie” în Codul de Procedură Penală: „Legea îmi prelungește ILEGAL detenția”
Digi24
Andrei Caramitru: România ar intra într-un „dezastru” în trei-patru săptămâni dacă ar fi retrogradată la „junk”
Cancan.ro
Descoperirea făcută de inspectorii ITM la Spitalul Județean Buzău, la 8 luni de la moartea medicului Ștefania Szabo
Prosport.ro
Ramona Olaru, dialog incendiar cu Dan Alexa. Propunerea care a încins totul: „Ce pot eu să-ți ofer pentru asta?”
Adevarul
Se naște un Guvern fără precedent în România? Analistul Costin Ciobanu explică capcana din spatele ofertei lansate de Sorin Grindeanu
Mediafax
CRITICI DURE lansate de Kelemen Hunor: Guvernul e varză, Parlamentul e varză, trebuie să avem o instituție în picioare
Click
Horoscop joi, 2 iulie. Leii primesc o propunere atractivă, iar Scorpionii au o zi productivă
Digi24
„Nu o recunosc”. Scandal uriaș în jurul Maiei Sandu: salarii de mii de euro, CV-uri falsificate și verișoare în funcții publice
Cancan.ro
Ce AVERE au de împărțit Ileana Sterp și Daniel Aloman. Ce bunuri dețin cei doi, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Ți-o mai amintești pe Cristiana Răduță? Artista care cânta piesa Amor, Amor este complet transformată. Cum arată la 48 de ani
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Ți-a căzut un copac pe mașină sau a fost inundată la furtunile din 2026? Ce asigurare plătește pagubele
Descopera.ro
Greșeala făcută de mulți oameni cu telefoanele vechi
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
Acum 2,5 milioane de ani, o stea a trecut atât de aproape de Soare încât ar fi declanșat o ploaie de comete