Prima pagină » Sport » Craiova lui Reghecampf, VICTORIE după două eșecuri la rând! Oltenii, cu un om mai puțin pe teren timp de 30 de minute

Craiova lui Reghecampf, VICTORIE după două eșecuri la rând! Oltenii, cu un om mai puțin pe teren timp de 30 de minute

Craiova lui Reghecampf, VICTORIE după două eșecuri la rând! Oltenii, cu un om mai puțin pe teren timp de 30 de minute

Echipa Universitatea Craiova a trecut de Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (2-1), sâmbătă seara, într-un meci din etapa a 9-a a Superligii de fotbal.

Golul lui Markovic, venit în secunde a 48-a, este al doilea cel mai rapid al acestui sezon, după reuşita lui Doru Andrei (FC Voluntari), în secunda a 11-a a partidei cu Rapid (2-1), din etapa a patra (7 august).

Craiova lui Reghecampf, VICTORIE după două eșecuri la rând! Oltenii, cu un om mai puțin pe teren timp de 30 de minute

Juveții au înscris prin Jovan Markovic și au deschis scorul încă din secunda 50. Lyes Houri a majorat scorul pentru olteni, iar Marius Ștefănescu a fost cel care a redus din diferență.

Juraj Badelj a văzut direct cartonașul roșu, iar echipa lui Laurențiu Reghecampf a fost nevoită să joace timp de 30 de minute în 10 oameni.

Ce a spus Liviu Ciobotariu

„Am început foarte rău jocul, nu pentru că am primit repede golul ci ca exprimare în teren. Jocul l-am pierdut pe începutul de meci, pentru că nu am mai fost echipa de până acum, nu am mai avut agresivitate, am pierdut foarte multe dueluri. Mergem înainte, campionatul este lung.

Când pierzi ai un sentiment de supărare, de frustrare, te gândeşti că puteai mai mult. Pe mine m-a deranjat faptul că am început foarte slab jocul. Mi-aş fi dorit să ducem această invincibilitate cît mai mult, dar campionatul este lung. Important este să învâţăm din aceste greşeli”, a declarat Liviu Ciobotariu.

Ce a spus Laurențiu Reghecampf

„Oamenii ăştia de la VAR se joacă cu destinele unui club, unor oameni. Nu ai cum să dai un asemena cartonaş roşu la o asemenea fază. Am suferit foarte mult după acel cartonaş roşu, dar mă bucur de atitudinea jucătorilor. S-au mobilizat, au avut ocazii, au alergat. Asta înseamnă echipa pe care mi-o doresc şi pe care vreau să o am la fiecare meci.

Am luat galben, dar nu mai contează, prea uşor se joacă ei cu aceste cartonaşe. Depăşesc linia pntru că nu-mi dau seama, trebuie să ţip, să mă agit, sunt pe stadion, nu pot să vorbesc în şoaptă”, a spus Laurenţiu Reghecampf după victoria cu Sepsi, 2-1, înregistrată sâmbătă seara.

Recomandarea video

Mediafax
Sesizare: Miros de gaze într-o școală din Capitală unde sunt amenajate secții de votare
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Anul 2026, istoric pentru infrastructura României: autostrăzi complet finalizate și sute de kilometri pregătiți de inaugurare
Mediafax
Prahova: În unele localități apa nu a ajuns încă. În altele au fost înregistrate avarii
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Rodica Stănoiu, înmormântare stranie, fără preot. S-au cântat colinde în loc de veșnica pomenire.
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Deținerea unui smartphone la vârsta de 12 ani a fost asociată cu riscuri pentru sănătatea mintală și cea fizică