Prima pagină » Actualitate » Mesajul de Crăciun al premierului Marcel CIOLACU: „Putem construi țara pe care ne-o dorim pentru copiii noștri”

Mesajul de Crăciun al premierului Marcel CIOLACU: „Putem construi țara pe care ne-o dorim pentru copiii noștri”

În mesajul său de Crăciun, premierul Marcel Ciolacu le-a transmis conaționalilor să îmbrățișeze speranța că România poate fi țara pe care toți și-o doresc pentru copii.

Viitorul e al nostru, dă de înțeles primul-ministru, trebuie doar să avem încredere că putem facem mai mult.

Ciolacu: „Iisus a venit să dea lumii speranța că Binele poate învinge”

Dragi români, în această zi sfântă vă doresc multă sănătate, bucurie în inimi și pace alături de familie!

Pentru noi, românii, sărbătoarea Nașterii Domnului este o sărbătoare a bucuriei și a speranței! Este ziua în care Iisus a venit să dea lumii speranța că Binele poate învinge. Și a învins!”, afirmă premierul Marcel Ciolacu în mesajul său de Crăciun.

Ciolacu a mai spus că România poate fi „țara pe care ne-o dorim pentru copiii noștri”.

Îmi doresc să îmbrățișați alături de mine speranța în șansa României. Împreună, cu încredere, putem construi țara pe care ne-o dorim pentru copiii noștri! Să petreceți clipe frumoase alături de familie, să aveți încredere că împreună putem face mult mai mult! Crăciun fericit!”, a mai spus premierul în mesajul său.

Nicolae Ciucă: „Vă transmit cele mai calde gânduri”

Președintele Senatului, Nicolae Ciucă, a transmis și el un mesaj de Crăciun, în care îi îndeamnă pe români să păstreze vie credința în Dumnezeu, în România.

În pragul sfintei sărbători a nașterii Domnului, vă transmit cele mai calde gânduri și urări de sănătate, bucurie, pace, unitate și speranță.

Să ne păstrăm vie credința în Dumnezeu, în România, în noi înșine și în viitorul nostru, pe care avem puterea de a-l face mai bun împreună”, a spus Nicolae Ciucă în mesajul de Crăciun.

Președintele Senatului transmite „Crăciun fericit” tuturor românilor.

Vă doresc sărbători binecuvântate alături de familie, alături de toți cei dragi. Crăciun fericit!”, încheie Ciucă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Ce avere și datorii are Ciprian Ciucu, noul primar al Bucureștiului. A reușit să strângă și economii
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Cine este Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei. Ce studii are, de fapt
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Istoria migrației umane, rescrisă cu o nouă descoperire