Prima pagină » Actualitate » Motivul pentru care un adolescent de 18 ani a REFUZAT o casă cu trei etaje și șase dormitoare, câștigată la loterie

Motivul pentru care un adolescent de 18 ani a REFUZAT o casă cu trei etaje și șase dormitoare, câștigată la loterie

Motivul pentru care un adolescent de 18 ani a REFUZAT o casă cu trei etaje și șase dormitoare, câștigată la loterie

Un adolescent de 18 ani a șocat pe toată lumea, după ce a câștigat la loterie o casă de 350.000 de lire sterline în Blackpool, dar a refuzat premiul.

George Radford a fost uluit când a aflat că a câștigat la loterie, și i s-a oferit săptămâna trecută posibilitatea de a alege o casă cu trei etaje și șase dormitoare sau un premiu în bani de 300.000 de lire sterline. După ce a verificat proprietatea, tânărul a decis că vrea banii în schimb.

„Este o casă minunată, dar este prea mare și sunt prea multe camere. Planul meu este să iau banii și să cumpăr o casă mai mică undeva în Hambleton sau Poulton, dar nu mă grăbesc”, a spus George, potrivit The Sun.

Familia era neîncrezătoare când a aflat că George a câștigat o casă cu trei etaje, aflând vestea minunată în timpul unei extragerii care a fost făcută live pe canalul de YouTube „Elite Competitions”.

„Crezi că așa ceva nu ți se va întâmpla niciodată, dar s-a întâmplat. Am fost cu toții atât de entuziasmați când a câștigat”, a spus mama băiatului.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazie de șobolani, din cauza temperaturilor mari. „Otrava nu este soluția”
Digi24
De ce s-a deplasat șeful CIA la Moscova. Explicațiile Kremlinului
Cancan.ro
Cazimir Ionescu, primele declarații după moartea fiicei sale: ,,Am crezut că îi va face bine să meargă acolo”
Prosport.ro
Bianca Drăguşanu, apariție spectaculoasă în costum de baie! Fosta iubită a lui Adrian Cristea a atras privirile tuturor pe Insula Milionarilor
Adevarul
Toamna se numără șantierele în București. Marile lucrări care vor afecta traficul înainte de începerea școlii
Mediafax
Schimbări radicale în farmacii. Cseke Attila: Nu vreau să aflăm după ce un medicament a dispărut de pe piață că există o problemă
Click
Start la „Litoralul pentru toți” 2026! Cu cât ieftinește Mihai Trăistariu cazarea: „Au dormit și câte 9 persoane într-o garsonieră”
Digi24
Comisia Europeană, îndemnată să blocheze fondurile din PNRR din cauza „amendamentului Fritz”
Cancan.ro
Fiica fostului senator Cazimir Ionescu a fost găsită moartă într-o locuință din Argeș. Avea doar 22 de ani
Ce se întâmplă doctore
Kim Cattrall, în costum de baie la 70 de ani: cum se menține în formă actrița din „Sex and the City”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Indicatorul rutier pe care mulți șoferi îl interpretează greșit. Semnificația se schimbă în funcție de țară
Descopera.ro
Cine a supraviețuit erupției Vezuviului? Urmele lăsate de oamenii care...
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Ce caută lenjeria ta la vecinii noștri?
Descopera.ro
Bill Gates vrea locuri de muncă „rezervate pentru oameni”