Prima pagină » Diverse » Showbiz » Ce SPORT practică Dan Negru. ”Mi-a cerut să mă țin de școală mai mult decât de sport”

Ce SPORT practică Dan Negru. ”Mi-a cerut să mă țin de școală mai mult decât de sport”

Ce SPORT practică Dan Negru. ”Mi-a cerut să mă țin de școală mai mult decât de sport”
Ce sport practică Dan Negru

Dan Negru, în vârstă de 53 de ani, a dezvăluit ce sport practică. De asemenea, acesta a mărturisit că tatăl său l-a îndemnat să își vadă mai mult de școală decât de sport.

În urmă cu ceva timp, după foarte mulți ani, prezentatorul de televiziune Dan Negru a renunțat la colaborarea cu postul de televiziune Antena 1. Acesta a apărut la postul de televiziune Kanal D. Dan Negru prezintă un quiz show la Kanal D. Este vorba despre ”Jocul cuvintelor”. De asemenea, tot la Kanal D, Dan Negru moderează emisiunea “Tu urmezi”(numele formatului original: “Next One”), dar și ”The Floor”.

În plan personal, Dan Negru este căsătorit de foarte mulți ani cu Codruța, care este medic stomatolog. Cuplul are doi copii, Dara și Bogdan. Cei doi copii ai prezentatorului TV învață la o școală de stat.

În adolescență, Dan Negru a jucat baschet, sport pe care îl mai practică și astăzi, după cum a mărturisit prezentatorul TV pentru revista Viva.

Ce sport practică Dan Negru. ”Joc și azi baschet de vreo două ori pe săptămână”

”Joc mereu baschet, joc și azi baschet de vreo două ori pe săptămână. Tata era și antrenor de fotbal la o echipă modestă din Timișoara. O făcea mai degrabă ca hobby și mi-a cerut să mă țin de școală mai mult decât de sport. Privind în urmă, nu cred că a greșit…”, a declarat Dan Negru.


În urmă cu ani, în copilărie, Dan Negru obișnuia și să colecționeze timbre:

”Generația mea era generația colecțiilor. Timbrele le adunam toți. Încă le mai am, alea comuniste cu steag roșu sau alea chinezești. Am fost un copil liniștit, dintr-o copilărie diferită de cea a copiilor mei. N-am avut cască pe bicicletă, mâncam pâine cu gem sau cu zahăr și nu știam ce e aia apă îmbuteliată. N-am avut telefon acasă decât târziu, după adolescență, și pe la 6 seara se lua curentul și citeam la lumânare. De asta una era să fii copil năzbâtios atunci și alta e să fii năzbâtios azi”.

Recomandarea video

Mediafax
MAE, alertă maximă pentru Israel: români, nu călătoriți. Spațiul aerian a fost închis
Digi24
„Pariul uriaș” al lui Trump. Președintele SUA i-a îndemnat pe iranieni să profite de „ora libertății”, dar rezultatul este imprevizibil
Cancan.ro
Pensiile cresc cu 180 lei pe lună, pentru acești pensionari din România, de la 1 ianuarie 2027
Prosport.ro
FOTO. Sharapova a intrat în piscina cu apă termală, dar a lăsat prea mult la vedere
Adevarul
Harta autostrăzilor din România aprinde spiritele. De ce s-a oprit Ceaușescu la doar 113 kilometri?
Mediafax
Trump confirmă că SUA au început „operațiuni militare majore” în Iran
Click
Rețeta grecească de post care face furori. Cartofi și dovlecei mai gustoși ca orice friptură!
Digi24
VIDEO „Am pierdut două apartamente”. Tot mai multe orașe din România declară război păcănelelor. Ce spun dependenții de jocuri de noroc
Cancan.ro
A semnat cu Antena 1 după ce a demisionat de la postul concurent, în februarie 2026! Lovitură în televiziune!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Andreea Esca în costum de baie, la 53 de ani! Imagini rare cu prezentatoarea Stirilor ProTV
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
Video cu momentul dramatic în care un tramvai plin cu pasageri deraiază în Milano: 2 morți, 54 de răniți
Descopera.ro
De ce neanderthalienii colecționau cranii cu coarne?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Dragă, sunt cu o domnișoară de 18 ani la un hotel!
Descopera.ro
De ce banda de scotch scoate un sunet asemănător cu scârțâitul?