Prima pagină » Diverse » Showbiz » FOTO / Lucrurile pe care nimeni nu le-ar fi bănuit despre Mirela Vaida. ”Multă lume spune că aș fi TOCILARĂ”

FOTO / Lucrurile pe care nimeni nu le-ar fi bănuit despre Mirela Vaida. ”Multă lume spune că aș fi TOCILARĂ”

Lucrurile pe care nimeni nu le-ar fi bănuit despre Mirela Vaida

Mirela Vaida, în vârstă de 43 de ani, a oferit amănunte mai puțin cunoscute despre ea. ”Multă lume spune că aș fi tocilară”, a spus aceasta.

Mirela Vaida este căsătorită de foarte mulți ani cu Alexandru, împreună cu care are trei copii: Carla, Vladimir și Tudor. Partenerul de viață al vedetei de televiziune este foarte discret și stă departe de lumina reflectoarelor.

În plan profesional, aceasta a fost timp de mulți ani prezentatoarea emisiunii ”Acces Direct”, de la Antena Stars. Anul acesta, Mirela Vaida a înlocuit-o pe Mihaela Tatu la cârma emisiunii ”În direct cu România”, de la Antena 1. După doar două săptămâni, Mirela Vaida a revenit la emisiunea ”Acces Direct”, de la Antena Stars.
Într-un interviu pentru revista Viva, Mirela Vaida a povestit lucruri mai puțin cunoscute despre ea, despre perioada copilăriei și a adolescenței și despre studiile sale.

Lucrurile pe care nimeni nu le-ar fi bănuit despre Mirela Vaida. ”Am avut o educație spartană ”

”Am primit o educație spartană, tata, militar și mama, învățătoare. Tata astăzi este pensionat din armată, iar mama este încă învățător activ. E, cred, ultima serie a ei la Iași, la școala numărul 10, „Gheorghe Brătianu”, din Iași, unde eu și fratele am terminat școala generală. Deci, practic, să ai mama învățătoare în școala în care tu înveți, este… Nu, deci nu puteai să miști un deget, să faci și tu o năzbâtie conform copilăriei și vârstei, că în cancelarie se întâlneau doamnele. Bineînțeles că tu nu erai niciodată elevul mamei tale, că nu era deontologic, și atunci tot ce se întâmpla în clasă se pâra la cancelarie. Nu scăpam nici eu, nici frate-miu de nicio pedeapsă, de notă mică, de purtare necivilizată, de copilărie, de „băiețisme”. Am avut o educație spartană și eu, și frate-miu, datorită mamei mele, care a fost extrem de dură și de mână de fier. Și a tatălui meu, care a fost militar și care e militar. Când ne întreba, nu zicea: „Mirela, vino, te rog, iubita tatălui, până aici”. Spunea: „Fuga, marș, pas alergător!”. Și așa am crescut, nu cred că e bine. Adică, astăzi, când mă uit la copiii mei, eu nu mai pot să-i cresc așa”, a povestit Mirela Vaida.

”Da, eu am fost sora mai mare, cu doi ani și jumătate mai mare decât el. Fiind fată, eu a trebuit să deschid toate porțile, toate mințile. Frate-miu, fiind și băiat, și venind după mine, cumva, părinții mei erau formați mental, psihic. Au fost mult mai permisivi. Cumva, a trebuit să fiu modelul casei, fiind și sora mai mare, fiind și premiantă, șefă de promoție, și în generală. Premiantă în clasa a 12-a, cu coroniță, absolventă de liceu cu 9.72. La liceul de informatică. Multă lume spune că aș fi tocilară. Am fost tocilară și mi-a plăcut să învăț, să fiu prima, dar asta a însemnat foarte multă disciplină și foarte multe lucruri pe care nu le-am avut în copilărie. Nu cred că le regret”, a adăugat vedeta TV.

 

 

Recomandarea video

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
VIDEO. Doi polițiști s-au filmat dansând pe manele în autospeciala MAI, în timpul programului
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Unde poți vedea ultimul Mercedes dezvoltat cu ajutorul Porsche?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Care este cel mai puternic acid din lume?