Prima pagină » Actualitate » Planul Roșu de Intervenție, activat la Spitalul „Marie Curie” din cauza unui „fum suspect”. Din fericire, a fost o alarmă falsă (VIDEO)

Planul Roșu de Intervenție, activat la Spitalul „Marie Curie” din cauza unui „fum suspect”. Din fericire, a fost o alarmă falsă (VIDEO)

Galerie Foto 6

A fost activat Planul Roșu de Intervenție, marți seară, în jurul orei 22.00, la Spitalul „Marie Curie” din Capitală din cauza unui „fum suspect”, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență București – Ilfov (ISU-BIF). Din fericire, a fost o alarmă falsă. Fumul provenea, de fapt, de la substanța folosită de autorități împotriva țânțarilor.

La fața locului au sosit aproximativ 15 echipaje de pompieri și 10 de Poliție, dar și multe ambulanțe și autospeciale SMURD. Bulevardul Constantin Brâncoveanu (sectorul 4) a fost blocat, pentru a facilita intervenția pompierilor, în caz de nevoie.

Ulterior, în jurul orei 22.40, Planul Roșu de Intervenție a fost dezactivat, iar echipajele au început să se retragă din zonă. Nu au fost raportate victime sau pagube materiale.

CITEȘTE ȘI: Un autoturism de lux a luat foc pe bulevardul Gheorghe Șincai din Capitală, în zona Timpuri Noi. Până la sosirea pompierilor, mașina a ars ca o torță (VIDEO)


Recomandarea video

Mediafax
Presa maghiară despre alegerile de la București: „Aproape nimănui nu i-a păsat cine va fi noul primar”
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
Totul despre Cristina Simona Ciucu, soţia primarului Capitalei. Ce firmă deține împreună cu Ciprian Ciucu
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Situație incredibilă într-o comună din Botoșani: după tată și mamă, a venit rândul fiicei să conducă primăria
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cine este și ce avere are Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei
Cancan.ro
Prima gafă de primar a lui Ciprian Ciucu! L-a atacat direct pe Nicușor Dan: 'Mi-a scăpat acest lucru'
Ce se întâmplă doctore
Dieta-minune cu care a slăbit Ozana Barabancea. Are o siluetă trasă prin inel și arată mai bine ca-n tinerețe!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
UE s-a răzgândit și nu mai interzice motoarele diesel. Dar impune anumite condiții
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
(P) iPhone 13: Exemplul că tehnologia nu trebuie schimbată cu fiecare generație