Prima pagină » Actualitate » Suma colosală pe care o cere proprietara unui APARTAMENT din Cluj pentru închiriere pe perioada festivalului Untold: „Mi-e jenă că sunt clujean”

Suma colosală pe care o cere proprietara unui APARTAMENT din Cluj pentru închiriere pe perioada festivalului Untold: „Mi-e jenă că sunt clujean”

Suma colosală pe care o cere proprietara unui APARTAMENT din Cluj pentru închiriere pe perioada festivalului Untold: „Mi-e jenă că sunt clujean”
Sursa foto: Profimedia images

În Cluj-Napoca, prețurile pentru închirierea locuințelor au explodat la propriu în perioada festivalului Untold, care atrage zeci de mii de vizitatori din întreaga lume.

Cluj-Napoca, orașul cunoscut și sub numele de „Capitala Ardealului” e deja recunoscut la nivel național pentru costurile extrem de ridicate ale chiriilor, dar în timpul festivalului, acestea devin și mai mari.

Proprietarii de apartamente profită de cererea mare și cresc tarifele pentru a obține un câștig rapid pe seama turiștilor care vor să ajungă la festivalul de muzică.

Recent, un apartament cu o singură cameră a fost închiriat în doar două ore, chiar dacă prețul cerut era exorbitant.

O femeie a publicat un anunț pentru închirierea unui apartament de 40 de metri pătrați, cu o singură cameră, baie și bucătărie, la prețul de 8.000 de euro pentru perioada festivalului.

„Închiriez spațiu pe perioada Untold, zona Mănăștur, str. Ciobanului.Spațiul are 80 mp, baie doar cu wc și chiuveta. Aproape de stațiile de autobuz și de piata Flora, magazine în apropiere. Putem pune la dispoziție câteva saltele pentru dormit”, a precizat femeia în anunț, potrivit Click.

Reacțiile internauților nu au întârziat să apară după „ofeta specială” de la Cluj:

„Mi-e jenă că sunt clujean și văd așa ceva…”

„Nu ți-e rușine? Iartă-mă, dar nu-ți pot spune decât că ești nesimțită.”

„Este inclus și ligheanul în care ne spălăm?”

„Păi suntem ravers sau refugiați?”

Citește mai mult pe acest subiect:

O femeie din Cluj și-a închiriat apartamentul pentru 4 zile, la festivalul Untold, la preț de vacanță în MALDIVE

Anunț imobiliar devenit viral. Câți bani cere un proprietar din Cluj-Napoca pe GARSONIERA lui de 11 mp

Recomandarea video

Mediafax
Sesizare: Miros de gaze într-o școală din Capitală unde sunt amenajate secții de votare
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Anul 2026, istoric pentru infrastructura României: autostrăzi complet finalizate și sute de kilometri pregătiți de inaugurare
Mediafax
Prahova: În unele localități apa nu a ajuns încă. În altele au fost înregistrate avarii
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Psihologia din spatele nedreptății emoționale și cum să ne protejăm. De ce cei dragi ne ignoră, dar îi răsfață pe alții?