Prima pagină » Coronavirus » Șoșoacă, tir de întrebări pentru Cîțu! E primul parlamentar care l-a chestionat referitor la campania de vaccinare

Șoșoacă, tir de întrebări pentru Cîțu! E primul parlamentar care l-a chestionat referitor la campania de vaccinare

Șoșoacă, tir de întrebări pentru Cîțu! E primul parlamentar care l-a chestionat referitor la campania de vaccinare
Șoșoacă, tir de întrebări pentru Cîțu! E primul parlamentar care l-a chestionat referitor la campania de vaccinare

Diana Șoșoacă (AUR) este singurul parlamentar care i-a formulat un set de întrebări premierului Florin Cîțu, legat de vaccinarea anti-COVID-19.

Senatoarea Șoșoacă cere xerocopiile actelor normative pentru campania de vaccinare, scrie alephnews.ro. Diana Șoșoacă are 21 de întrebări pentru Cîțu, Voiculescu, Bode și Ciucă.

Este singura interpelare în parlament adresată premierului Florin Cîțu și vine chiar de la senatoarea controversată Diana Șoșoacă de la AUR.

Șoșoacă, tir de întrebări pentru Cîțu: „Care este costul Campaniei de vaccinare?”

Printre întrebările senatoarei Diana Șoșoacă se numără:

– Cine se ocupă cu campania de informare și comunicarea cu privire la Campania de vaccinare împotriva SARS-COV-2 pentru personalul medico-sanitar și populația generală?
– Care sunt centrele de vaccinare în fiecare județ?
– De ce nu există campanie de informare cu privire la efectele adverse?
– Care este costul Campaniei naționale de vaccinare?
– De ce sunt implicate cultele religioase în această campanie de imunizare?

Diana Șoșoacă îl distruge pe Raed Arafat: “Nu e în prima linie, stă într-un birou!” / “Masca de protecție îmi poate provoca moartea!”

Diana Șoșoacă, senatoarea AUR, continuă războiul cu Raed Arafat. Șeful DSU este acuzat că nu este deloc în prima linie în lupta cu COVID-19, preferând să stea într-un birou, în condițiile în care nu ar mai fi practicat medicina de ani buni.

La finalul lunii decembrie, Diana Șocoacă solicita demiterea lui Raed Arafat, precizând, totodată, că lucrează pentru a-i lua cetățenia română șefului DSU, pe care îl consideră artizanul distrugerii țării. Senatoarea AUR a lansat un nou atac la adresa fondatorului SMURD, ocazie cu care a precizat că a fost împiedicată să depună plângeri penale contra guvernanților.

„Au vrut să ne dea afară din DIICOT pe motiv că e pandemie şi toate plângerile penale se trimit pe mail şi fax, deşi nu era niciun anunţ. Într-un final ne-au acceptat plângere penală, dar când am ieşit ne-am trezit cu Jandarmeria peste noi, invocând faptul că, vezi Doamne, am făcut scandal în sediul DIICOT. În România încă funcţionează o dictatură. Doamna avocat Iulia Medeleanu, pentru că numai eu şi ea ne-a prezentat la DIICOT Iaşi pentru a depune plângerea penală, a primit vizita unor procurori, la ora 7 dimineaţa, după vreo două săptămâni, invocându-se faptul că ar exista un denunţ împotriva sa pentru evaziune fiscală”, a declarat Diana Şoşoacă, la România TV.

Recomandarea video

Mediafax
Irina Rimes, despre punctajul acordat României de Republica Moldova: Vreau să văd publicată lista juriului
Digi24
De ce nu poate elita de la Kremlin să-l înlăture de la putere pe Putin și ce poate face Occidentul ca să grăbească prăbușirea regimului
Cancan.ro
Cresc pensiile românilor cu 600 lei, de la 1 ianuarie 2027. Cine beneficiază de această mărire și care este condiția
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența la Eurovision. Acuzații de lobby diplomatic și campanii masive de vot
Mediafax
Eurovision: Val de reacții negative în Moldova după ce juriul a oferit doar 3 puncte României
Click
O taiwaneză spune ce nu îi place în țara noastră. Ce o deranjează cel mai mult la români: „Nu m-am acomodat deloc cu asta”
Digi24
Controversă la Eurovision: Publicul din R. Moldova a acordat 12 puncte României, juriul doar 3. Reacția prezentatoarei Margarita Druță
Cancan.ro
Orașele din România în care plouă toată luna iunie. Meteorologii EaseWeather anunță cea mai ploioasă vară din mileniul trei
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Un ARO 243 de armată, scos la vânzare pe OLX. Cât cere proprietarul pentru modelul românesc produs în 1989
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
Arheologii au găsit molecule organice în fosile de dinozaur