Prima pagină » Diverse » Șerban Huidu, despre accidentul mortal provocat în 2011: „M-am gândit dacă pot să merg mai departe sau nu”

Șerban Huidu, despre accidentul mortal provocat în 2011: „M-am gândit dacă pot să merg mai departe sau nu”

„Cârcotașul” Șerban Huidu a vorbit despre efectele accidentului mortal din 2011 asupra vieții lui în emisiunea „40 de întrebări”, moderată de Denise Rifai.

Prezentatorul a povestit despre perioada dificilă prin care a trecut după accidentul soldat cu trei morți.

Șerban Huidu, condamnare cu suspendare

Șerban Huidu, în vârstă de 46 de ani, este prezentatorul celebrei emisiuni „Cronica Cârcotașilor”, una din cele mai de succes emisiuni de satiră din televiziune.

Cariera vedetei de televiziune a fost afectată în urmă cu 12 ani, când Șerban a provocat un accident rutier care a dus la moartea a trei oameni.

Huidu descrie această perioadă ca fiind cea mai grea din viața sa, în emisiunea „40 de întrebări cu Denise Rifai”, de la Kanal D.

În emisiunea respectivă, Huidu a făcut declarații despre cum l-a afectat accidentul rutier devastator din 2011, cauzat de el, care a dus la decesul a trei persoane.

„Accidentele mele m-au făcut, poate, să nu fiu atât de incisiv (…). La tribunal, eu nu am pledat nevinovat, eu am pledat vinovat (…).

Mai ales, după accidentele mele, au fost situații în care m-am gândit bine dacă pot să merg mai departe sau nu”, a spus Șerban Huidu.

Cum s-a produs tragedia din 2011

În urma accidentului provocat de Huidu au murit Ioan Garbis, Magda Drăghici și Ștefan Lungu Balog, cei trei fiind colegi la o firmă din Brașov.

În 16 octombrie 2011, ei se îndreptau cu o Dacia Logan spre Aeroportul Otopeni. Șerban Huidu circula dinspre Capitală spre Brașov, iar la ieșirea din localitatea Timișul de Sus, într-o zonă în care sunt curbe, a intrat cu mașina pe contrasens și a izbit Loganul în care se aflau cele trei persoane. Huidu se afla în mașină împreună cu soția sa, cu cei doi copii în vârstă de doi ani și patru ani și cu bona acestora (IMAGINI DE LA LOCUL ACCIDENTULUI în care a fost implicat ȘERBAN HUIDU).

Șerban Huidu a avut carnetul suspendat, în 2009, pentru o infracțiune comisă pe aceeași porțiune de drum unde a accidentat mortal trei oameni.

În 2009, Huidu a rămas fără carnet după ce a călcat banda continuă și a depășit viteza legală. De asemenea, polițiștii au descoperit că plăcuța de înmatriculare a mașinii lui Huidu era murdară, numărul nefiind vizibil.

Recomandarea video

Mediafax
Cum va fi vremea în următoarele săptămâni. Prognoză ANM
Digi24
„Donald Trump dorește ca Rusia să câștige războiul”. Părerea europenilor despre conflictul din Ucraina
Cancan.ro
Prima imagine cu incendiul din Elveția: Cum a luat foc tavanul clubului din stațiunea Crans-Montana. Ce s-a întâmplat la scurt timp după ce tânăra s-a urcat pe un petrecăreț
Prosport.ro
Britanicii au văzut imaginile cu Dan Petrescu după chimioterapie și au reacționat: „Arată firav!”
Adevarul
Ce le spune o româncă născută în Haiti celor care o atacă pentru culoarea pielii: „Identitatea culturală nu se măsoară în sânge”
Mediafax
Transport feroviar: 2025 la modernizări este trist. Stăm prost la confort și timp
Click
Anunțul momentului pentru românii care stau la casă! Singura construcție din curte pentru care nu mai iei amendă de până la 100.000 de lei
Digi24
Vladimir Putin i-a trimis lui Donald Trump „dovezile” că Volodimir Zelenski a vrut să-l asasineze
Cancan.ro
Dan Petrescu, surprins singur București, soția Adriana petrece în Dubai! Cu cine a fost văzută
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate acum Daniela Gyorfi din cauza intervențiilor estetice! Fanii s-au șocat când au văzut-o
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Test de cultură generală. Ce este penitenţa?