Prima pagină » Diverse » Showbiz » Cum a aflat Mădălin Ionescu despre boala fiului său. ”Acest virus I-A PRĂJIT, i-a ars anumite circuite neuronale”

Cum a aflat Mădălin Ionescu despre boala fiului său. ”Acest virus I-A PRĂJIT, i-a ars anumite circuite neuronale”

Cum a aflat Mădălin Ionescu despre boala fiului său. ”Acest virus I-A PRĂJIT, i-a ars anumite circuite neuronale”
Cum a aflat Mădălin Ionescu despre boala fiului său

Prezentatorul de televiziune Mădălin Ionescu, în vârstă de 53 de ani, a oferit amănunte despre boala de care suferă fiul său, Filip. ”Acest virus i-a prăjit, i-a ars anumite circuite neuronale”, a explicat acesta.

Cristina Șișcanu este mama unei fetițe, care se numește Petra. Micuța este fructul poveștii de dragoste pe care vedeta o trăiește cu prezentatorul de televiziune Mădălin Ionescu. Acesta a mai fost însurat cu Mihaela Coșerariu, împreună cu care are doi copii, Ștefania și Filip, care au rămas la tatăl lor după divorț. Mădălin Ionescu și Mihaela Coșerariu s-au separat în anul 2011.

Filip, băiatul lui Mădălin Ionescu, are probleme de sănătate.  Când avea două luni, Filip a făcut varicelă, iar lipsa vaccinului sau a unui tratament adecvat a dus la repercusiuni grave asupra sănătății acestuia. A fost diagnosticat cu hemipareză, afecțiune care provoacă grave probleme neurologice. La emisiunea ”În oglindă”, de la Kanal D2, Mădălin Ionescu a oferit amănunte despre boala fiului său.

Cum a aflat Mădălin Ionescu despre boala fiului său. ”M-am dus cu el peste tot, inclusiv în Germania, unde nu o să uit niciodată ce mi-a spus șefa clinicii de acolo”

„Atunci nu mi-am dat seama. Din păcate a făcut varicelă de la sora lui și a făcut o formă foarte dură, țin minte că nu avea loc nici măcar pe limbă un loc liber, fără bube. Așa s-a întâmplat. Acest virus i-a prăjit, i-a ars anumite circuite neuronale, centrii vorbirii, spre exemplu, sunt foarte afectați, d-aia Filip nici nu vorbește, vorbește mai mult din gât. În acel moment nu mi-am dat seama care sunt efectele. Abia în jurul vârstei de un an am realizat că sunt niște probleme pentru încă nu mergea și l-am dus la celebrul neurochirurg Vlad Ciurea, care mi-a confirmat că a avut loc un incident de natură virală, în România nu se făcea vaccinul împotriva varicelei, acum se face, însă de la un an, deci nici atunci nu m-ar fi ajutat”, a detaliat Mădălin Ionescu, potrivit revistei Viva.

„Dacă se făcea vaccinul probabil nu mai făcea Ștefania (n. r. fiica sa cea mare), și atunci soarta lui Filip ar fi fost alta. Mi-a zis (n. r. neurochirurgul) că toată viața vor fi niște probleme, se poate întâmpla o minune. M-am dus cu el peste tot, inclusiv în Germania, unde nu o să uit niciodată ce mi-a spus șefa clinicii de acolo: „Am văzut doar două creiere ca ale lui Filip, la Einstein și la Oppenheimer. Dacă aveți noroc, el într-o zi va fi o minune de om și se va trezi peste noapte din această stare, dar oricum va trebui să munciți tot timpul pentru el. Sfatul meu e să vă mutați din România””, a mai spus prezentatorul TV.

Recomandarea video

Mediafax
Alexei Navalnîi a fost otrăvit. Acuzații grave aduse Rusiei de cinci state europene
Digi24
Militarii NATO, învinși de ucraineni. Un exercițiu a arătat cum o echipă mică de operatori de drone a câștigat în fața aliaților
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Stubb: Imperialismul și expansiunea sunt înscrise în ADN-ul lui Putin și al Rusiei
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Neuroștiință și comportament social: De ce unii oameni par că nu simt niciodată jenă?