Prima pagină » Actualitate » De necrezut! Câți lei cere Corina Chiriac ca să cânte la nuntă, în 2022. CRBL vrea de două ori mai mult!

De necrezut! Câți lei cere Corina Chiriac ca să cânte la nuntă, în 2022. CRBL vrea de două ori mai mult!

De necrezut! Câți lei cere Corina Chiriac ca să cânte la nuntă, în 2022. CRBL vrea de două ori mai mult!

Fiecare tânăr, când se căsătorește, vrea să aibă parte de cea mai frumoasă nuntă, una de neuitat. Și cum muzica este o parte importantă a petrecerii, cei mai mulți nu se uită la bani, când vine vorba de un artist celebru. În general, prețul cerut de artiști diferă în funcție de tipul evenimentului și de perioada anului. Noi venim în ajutorul mirilor cu tarifele a doi cântăreți români: Corina Chiriac și CRBL.

Corina Chiriac, celebră cântăreață de muzică ușoară, compozitoare, textieră, realizatoare de emisiuni de televiziune și actriță, este una dintre solistele de mare succes din muzică ușoară din anii ’70 și până în prezent. Iar la cei 72 de ani ai săi este neobosită și își petrece foarte mult timp pe scenă.

La fel ca și colegul său mai tânăr, participă la diverse concerte sau evenimente publice ori private, la baluri de boboci sau în cluburi. Și chiar dacă are o vastă experiență, are unul dintre cele mai mici onorarii: 1.300 de euro/oră.

Dacă ținem cont că în urmă cu cinci ani tariful său era de 1.000 de euro, putem spune că nu a crescut foarte mult, ținând cont și de cei doi ani de pandemie.

CRBL cere de două ori mai mult decât Corina Chiriac

CRBL (Compun Rime Bine Legate), cântăreț, coregraf si dansator, pe numele său real Eduard Mihai Andreianu, și-a început cariera ca membru al trupei „Simplu”, apoi drumurile lor s-au separat și a mers pe cont propriu.

Cariera solo a debutat cu single-ul „Românu’ n-are noroc”, lansat în 2010. Doi ani mai târziu, în primăvară, lansează „Kboom”, în urma unei colaborări cu Helen, apoi „Petre” împreună cu Adda, care a devenit hitul anului 2012 și cel mai de succes single din cariera solo până-n prezent.

Ulterior, și-a vândut toate proprietățile din România și s-a mutat în Spania, cu familia, dar mai revine în țară pentru  diverse show-uri TV sau cântări, printre care și nunți, pentru care cere 2.500 euro/oră.

Mult sau puțin… voi decideți, dar important este ca evenimentul din viața voastră să fie memorabil, indiferent dacă e cu o trupă, un artist sau DJ!

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Substanțe afrodisiace, descoperite în casa Rodicăi Stănoiu. Ancheta ia o turnură neașteptată
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Superstiții ciudate de Revelion: de ce să porți haine cu buline în noaptea dintre ani?