Prima pagină » Diverse » Showbiz » Maria Marinescu dă detalii NEȘTIUTE despre familia sa. ”Consider că am fost privilegiată”

Maria Marinescu dă detalii NEȘTIUTE despre familia sa. ”Consider că am fost privilegiată”

Maria Marinescu dă detalii NEȘTIUTE despre familia sa. ”Consider că am fost privilegiată”
Maria Marinescu dă detalii neștiute despre familia sa

Maria Marinescu, în vârstă de 46 de ani, a dat detalii neștiute despre familia sa. ”Consider că am fost privilegiată”, a spus aceasta.

Maria Marinescu este cunoscută ca creatoare de modă. Maria Marinescu formează un cuplu cu Alin Petrache, cei doi având cinci copii: trei fete din prima căsătorie a lui Alin Petrache – Ecaterina, Casiana și Daria, Levin – băiatul pe care Maria Marinescu îl are din căsătoria cu Frank Collin, și mezinul familiei – Iacob.

În ultima perioadă de timp, Maria Marinescu a lăsat deoparte lumea mondenă, fiind foarte rar prezentă la evenimente.

Într-un interviu pe care l-a acordat revistei Viva, Maria Marinescu a mărturisit că a fost privilegiată pentru că are o familie de la care a avut ce să învețe. Maria Marinescu este fiica actriței Ioana Pavelescu și a medicului chirurg Ion Marinescu.

Maria Marinescu dă detalii neștiute despre familia sa. ”Am copilărit între Teatrul Mic și Spitalul Floreasca și am experimentat ambele lumi”

”Am avut o copilărie interesantă, am copilărit între Teatrul Mic și Spitalul Floreasca și am experimentat ambele lumi – la mama mergeam tot timpul și stăteam în culise, mă uitam cum se machia, cum se îmbrăca în costume și adoram atmosfera din culise cu toți colegii ei. La tata la spital mergeam tot foarte des și stăteam cu el la gărzi, ba chiar am stat de două ori în sala de operație, o dată când a operat-o de apendicită pe prietena mea și altădată când un om venise cu o furcă înfiptă în piept. Am văzut cum i-a luat inima în mână și o pulsa… A fost șocant, nu știu dacă a fost o idee prea bună, dar când ești mic te salvează inconștienta, pe atunci nu mi-era frică de nimic”, a povestit Maria Marinescu.

”Da, consider că am fost privilegiată. Am o familie de la care am avut ce învăța, de la fiecare membru în parte. Bunica din partea mamei, care a citit o bibliotecă, citea până la 5 dimineața, iar asta până la 88 de ani, când s-a stins din viață. Unchiul meu Paul Gherasim, un mare pictor român, care m-a pregătit să intru la „Tonitza”, și lista e lungă… Tatăl meu, care venea dintr-o familie simplă din Oltenia, a intrat la Medicină contrar dorinței părinților lui de a merge la Agronomie. Tata a aspirat la o viață printre artiști și a reușit să ajungă unde și-a propus. A fost însurat prima dată cu Leni Dacian, prim-balerină la Operă, și logodit cu Stela Popescu, după care a urmat mama. Am fost un copil răsfățat și foarte dorit din cate am înțeles. Pentru tata am fost singurul copil și am venit și târziu, tata avea 46 de ani, deci eram totul pentru el”, a mai spus aceasta.

Recomandarea video

Mediafax
Horoscop 10 ianuarie 2026: Două zodii primesc ajutor financiar, altele simt o mare ușurare sufletească
Digi24
Culisele cursei globale pentru scăparea lui Maduro: întâlnirea secretă de la Vatican și oferta Rusiei
Cancan.ro
S-a aflat cauza reală a morții lui Gabriel din Buzău. Ce i-a curmat viața, de fapt. Familia se pregătește de înmormântare
Prosport.ro
Un turist cazat pentru a doua oară la hotelul Simonei Halep din Poiana Brașov a surprins personalul: „Încă nu ne vine să credem!”
Adevarul
Generalii Europei avertizează: continentul trebuie să se pregătească pentru război
Mediafax
A fost arestat cel mai periculos chinez din „imperiul mafiei cibernetice”. Avea centre de muncă forțată unde-și derula escrocheriile
Click
Vali Vijelie și impozitul pe cele 30 de apartamente. Cât scoate din buzunar anual pentru locuințele sale
Digi24
Rusia ridică miza și readuce în joc Oreșnik. De ce a aruncat Putin în luptă o armă pe care n-a mai folosit-o din 2024
Cancan.ro
Dorian Popa riscă să meargă la ÎNCHISOARE! Vești proaste pentru influencer la început de 2026
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Alexandra King după divorțul de Ilie Năstase! Actrița americană a fost a doua soție a legendarului tenismen român
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Rusia a folosit din nou o „nucleară” împotriva Ucrainei. Racheta Oreșnik, lansată de pe un vehicul 12×12
Descopera.ro
Un obiect imposibil a fost găsit în spațiu!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Ordinul militar din 1952 care s-ar activa imediat în cazul unui atac asupra Groenlandei