Prima pagină » Diverse » Showbiz » VIDEO / Loredana Groza, despre RELAȚIA cu Ion Caramitru. „Toată lumea mă întreba dacă e amantul meu”

VIDEO / Loredana Groza, despre RELAȚIA cu Ion Caramitru. „Toată lumea mă întreba dacă e amantul meu”

VIDEO / Loredana Groza, despre RELAȚIA cu Ion Caramitru. „Toată lumea mă întreba dacă e amantul meu”
Loredana Groza, despre relația cu Ion Caramitru

Loredana Groza a făcut declarații despre relația pe care a avut-o cu regretatul actor Ion Caramitru. ”Toată lumea mă întreba dacă e amantul meu”, a spus artista.

În anul 1988, Loredana Groza a lansat una dintre cele mai iubite piese ale sale – „Bună seara, iubite!”, unde versurile piesei erau recitate de marele actor Ion Caramitru.

Ion Caramitru a încetat din viață în data de 5 septembrie 2021, la spitalul Elias, unde se afla internat de câteva săptămâni. Ion Caramitru avea 79 de ani. Ion Caramitru a fost înmormântat pe Aleea Artiștilor din Cimitirul Bellu.

Despre relația sa cu Ion Caramitru a făcut Loredana Groza declarații la podcastul lui Mihai Morar – ”Fain & Simplu”.

Loredana Groza, despre relația cu Ion Caramitru. ”Spuneau că a divorțat pentru mine, aveam deja vreo trei copiii cu el”

„Am tras 100 duble atunci în studioul lui Adrian Enescu și, la un moment dat, am început să plâng, eram, pur și simplu, epuizată! Și atunci am dat-o cel mai bine: mi-au zis gata, acum e bine! Eu cu Caramitru nu m-am văzut, nici nu ne-am cunoscut vreo doi-trei ani de zile. Piesa era deja ca o rugăciune, ca un imn, era pe buzele tuturor și toată lumea mă întreba dacă e amantul meu, spuneau că a divorțat pentru mine, aveam deja vreo trei copiii cu el! La vremea respectivă nu exista social media, așa ca era gura șanțului mai puternică decât orice gură. Eram foarte rușinată pe atunci pentru că trăiam într-o Românie comunistă și lucrurile alea mă afectau. Nu eram antrenată să mă detașez de lucrurile astea, așa cum sunt acum. Era frustrant mai ales pentru părinții mei”, a povestit Loredana Groza, relatează click.ro.

Artista a explicat și cum l-a cunoscut pe Ion Caramitru:

”Într-o vară, aveam sold out la Sala Polivalenta și cred că aveam trei show-uri pe zi. Am început să cânt ”Buna seara, iubite!” și pe scenă apare Caramitru!Sala…nu pot să zic ce a fost. A fost absolut șoc, eu am fost șocată total! A fost un moment uimitor pentru mine pentru că ne-am întâlnit.Din momentul acela, am creat o relație foarte frumoasă cu Pino, așa i se spunea lui Caramitru. Am fost împreună într-un turneu în tot Ardealul cu el.S-a dovedit un om extraordinar și un artist desăvârșit. Atunci când l-am văzut la televizor, la Revoluție, am rămas șocată! Am zis: nu se poate! În sfârșit, suntem la putere! Ura”.

Loredana Groza este mama unei fete

Loredana Groza este una dintre cele mai cunoscute și mai apreciate artiste din industria muzicală din România. De-a lungul anilor, acesta a impresionat cu aparițiile sale, melodiile interpretate și cu ușurința cu care s-a adaptat tendințelor muzicale.

Loredana Groza s-a căsătorit cu Andrei Boncea din anul 1998. Din mariajul lor a rezultat o fiică, Elena. De multă vreme, Loredana Groza nu s-a mai afșat în compania partenerului ei de viață, dând loc zvonurilor cum că aceștia s-ar fi separat. Tatăl arrtstei, Vasile Groza, a confimat, în primăvara acestui an că Loredana Groza și Andrei Boncea nu mai formează un cuplu.

Recomandarea video

Mediafax
Descoperire istorică în medicină: Cercetătorii au creat un plămân uman „care respiră” pe un cip, din celulele unei singure persoane
Digi24
Prima reacție a Rusiei după ce Donald Trump a ordonat atacul asupra Venezuelei
Cancan.ro
Cel mai ieftin oraș din România în 2026. O garsonieră se închiriază cu doar 31€ (160 lei) pe lună
Prosport.ro
Nepotul lui Țiriac, devastat! Se cunoștea cu prima victimă a incendiului din Elveția
Adevarul
Câți bani a făcut un șofer român de Bolt și Uber în noaptea de Revelion: „Concluzia o trageți voi, dacă a meritat sau nu”
Mediafax
Se circulă în condiții de iarnă pe mai multe autostrăzi și drumuri naționale
Click
Surpriză în topul celor mai frumoase plaje din lume în 2026. Locul al doilea este ocupat de o destinație aflată la câteva ore de România
Digi24
Ce acuzații le aduc Statele Unite lui Maduro și soției sale. „Vor înfrunta întreaga furie a justiției americane””
Cancan.ro
Laura Cosoi, ÎNSĂRCINATĂ pentru a 5-a oară! A făcut anunțul de ziua ei de naștere
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate acum Daniela Gyorfi din cauza intervențiilor estetice! Fanii s-au șocat când au văzut-o
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Un păianjen cu trăsături unice, nemaivăzute până acum, a fost găsit în Maroc