Prima pagină » Emisiuni » Altceva Podcast » „ALTCEVA” cu Adrian Artene. Augusta Petrescu Lazarov despre vedeta pe care o adoră: „A pornit de la Te cunosc de undeva”

„ALTCEVA” cu Adrian Artene. Augusta Petrescu Lazarov despre vedeta pe care o adoră: „A pornit de la Te cunosc de undeva”

De ziua ei, povestiri și amintiri, în EXCLUSIVITATE, la ‪„Altceva” cu Adrian Artene‬. Invitata lui Adrian Artene de săptămâna aceasta este Augusta Lazarov Petrescu, care împlinește 49 de ani, pe 10 august, și, la ceas aniversar, ne-a vorbit despre dorințe ascunse, reușite, bucurii, familie, dar și despre pierderile dureroase pe care le-a suferit.

Augusta Lazarov Petrescu se asociază, din punct de vedere profesional, dar și personal, cu adevăratele începuturi ale divertismentului modern din România pentru că, alături de primul soț, regretatul Valeriu Lazarov, a adus pe micile ecrane producții emblemă în istoria televiziunii din România și putem aminti aici „Surprize, surprize”, „Din dragoste”, „Ciao, Darwin” sau „Iartă-mă”.

Întrebată dacă a regretat că a lăsat știrile de la TVR, pentru o emisiune care, după doar un an, s-a încheiat din cauza unei situații de conjunctură, ea explică de ce nu a regretat.

„Am luat fiecare experiență învățând câte ceva. Plus că în momentul în care s-a terminat  Babilonia, eu am intrat în într-o altă etapă, am început să intru în echipele de producție efectiv, adică acolo unde se frământă aluatul pentru cozonacul acela frumos care este emisiunea. Iar această calitate a multor realizatori de a crea vedete vine la pachet cu o responsabilitate, dar și cu o satisfacție.

Pentru că atunci când descopeream pe cineva în care aveam încredere că poate face mai mult, că are niște resurse pe care și le poate folosi în dezvoltarea sa profesională, îmi făcea o foarte mare plăcere să-l promovez. Îmi aduc cu mare drag aminte de  Theo Rose, pe care o o ador din prima clipă în care am cunoscut-o. Mi-a plăcut foarte tare pentru energia și felul ei de a fi, pentru că e frumoasă și cred că e un om foarte talentat și care a pornit de la emisiunea Te cunosc de undeva  și ulterior a știut să-și folosească toate resursele ei, și talentul și asumarea”, a povestit invitata lui Adrian Artene.

Augusta Lazarov Petrescu spune că a ajutat-o faptul că este destul de diplomată, „dar asta pentru că îmi dau seama că fiecare dintre noi are sentimente, are orgoliile lui, că sunt mai mari sau mai mici, dar atâta vreme cât cineva vrea să-ți facă rău intenționat, cred că cea mai bună variantă e să te retragi și să vezi cumva o alternativă de a colabora cu oameni constructivi. Atunci când întâlnești oameni toxici, cum îmi place să spun, e mai bine să-i lași, pentru că e n-am fost niciodată adepta ideii că îl vei schimba”

Recomandarea video

Mediafax
Usturoiul chinezesc cucerește Europa. 70% din importuri vin din China
Digi24
Ce amendă a primit o şoferiţă din Alba, prinsă pe autostrada acoperită de zăpadă cu o mașină cu anvelope de vară
Cancan.ro
Dorian Popa riscă să meargă la ÎNCHISOARE! Vești proaste pentru influencer la început de 2026
Prosport.ro
Părăsit de iubită pentru Jannik Sinner, fiul lui Michael Schumacher s-a consolat cu un fotomodel portughez
Adevarul
Generalii Europei avertizează: continentul trebuie să se pregătească pentru război
Mediafax
ONU anunță o încetinire a creșterii economice globale în 2026
Click
Vali Vijelie și impozitul pe cele 30 de apartamente. Cât scoate din buzunar anual pentru locuințele sale
Digi24
Atentat în direct. Lidera opoziției a fost atacată cu o bombă chiar în timpul unui interviu
Cancan.ro
Matei a murit la doar 14 ani, în mașina condusă de mama lui. În ce stare sunt ceilalți 3 frați, care se aflau cu ei în mașină?
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Alexandra King după divorțul de Ilie Năstase! Actrița americană a fost a doua soție a legendarului tenismen român
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Rusia a folosit din nou o „nucleară” împotriva Ucrainei. Racheta Oreșnik, lansată de pe un vehicul 12×12
Descopera.ro
Un obiect imposibil a fost găsit în spațiu!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Cum să ai o zi eficientă făcând mai puțin, nu mai mult