Prima pagină » Gândul Live! » GÂNDUL LIVE. Lora, blocată de trei luni în Bali din cauza pandemiei, de la anxietate, la recunoștință: Cred că mi-a salvat viața acest blocaj. Am trecut peste panică și depresie

GÂNDUL LIVE. Lora, blocată de trei luni în Bali din cauza pandemiei, de la anxietate, la recunoștință: Cred că mi-a salvat viața acest blocaj. Am trecut peste panică și depresie

Cântăreața Lora a rămas blocată în pandemie în Bali, moment în care a reflectat asupra propriei persoane, după o perioadă în care nu a fost bine nici fizic, nici sufletește. Artista a povestit la Gândul Live prin ce stări a trecut în cele 3 luni de blocaj în Bali.

Lora a avut parte de călătoria vieții ei, după ce nu s-a mai putut întoarce în România din cauza crizei coronavirusului.

Răpusă emoțional de moartea mamei sale, Lora și-a dorit o vacanță care să o ajute să treacă peste acea perioadă. În momentul intrării României în stare de urgență, Lora și iubitul ei Ionuț Ghenu au decis să-și prelungească vacanța până pe 7 aprilie. Apoi, lucrurile au devenit complicate și în Bali, iar zborul către casă s-a anulat. Până acum, Lora a avut de-a face cu 8 zboruri anulate și speră că va reuși să se întoarcă acasă la finalul lunii iulie.

Lora: M-am îngrijorat pentru că fratele meu rămăsese singur

Lora a povestit la Gândul Live că a trăit clipe tensionate, din cauza faptului că pierduse controlul lucrurilor:

„Am trecut peste stări de panică și de anxietate în primul rând din cauza faptului că fratele meu care a rămas singur, apoi din cauza faptului că eu sunt o persoană căreia i-a plăcut să fie în controlul vieții proprii”, a mărturisit Lora.

Lora a povestit cum a văzut ea situația crizei coronavirusului în România.

Lora: În momentul în care cineva îți ia libertatea, instinctul e să vrei să fugi acasă

„Într-o perioadă în care nu eram bine psihic fizic, sufletește, aveam nevoie de un alt tablou, altă energie, dar în momentul în care cineva îți ia libertatea, instinctul e să vrei să fugi acasă. Chiar dacă e mai nasol. Ce am văzut noi privind de aici spre țară, nu a fost deloc ușor ce au trăit românii.

S-au împărțit în mai multe tabere. Au fost cei care au devenit precauți, cei care au profitat de această perioadă și au făcut speculă financiară și cei care cred în teoria conspirației. Când vedeai toate taberele astea, nu mai știai pe cine să crezi”, a declarat Lora la Gândul Live.

Lora: Blocajul ăsta a fost să-mi arate mie cât de frumoasă e viața asta când o lași să te ia prin surprindere

După momentele tensionate, Lora a acceptat situația și s-a bucurat de acea perioadă în care a învățat să prețuiască mai mult viața.

„Blocajul ăsta a fost să-mi arate mie cât de frumoasă e viața asta când o lași să te ia prin surprindere. Am învățat foarte mult despre mine și ce trebuie schimbat la mine. Eu îmi doresc să fac parte din categoria oamenilor care evaluează. E o perioadă pe care am considerat-o cadou din partea Universului și din partea mamei mele. Am simțit acest cadou ca pe o pedeapsă la început, poate pentru că am pierdut controlul. Am înțeles că acel control e doar o iluzie. E o vorbă românească: Fă Rai din ce ai. Nu știu cât de bine ar fi fost dacă aș fi rămas în România.

Cred că mi-a salvat viața acest blocaj în acest loc minunat. Văd lucrurile foarte frumos, foarte clar, nu mai simt nevoia să mă ghidez după popularitatea pe care unii oameni ți-o atribuie la un moment dat, și tot ei ți-o iau”, a mărturisit Lora la Gândul Live.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Mediafax
Mii de CLONE ale lui Pitbull au invadat Hyde Park. Fanii artistului au stabilit un record Guinness
Digi24
Pragmatism politic sau lipsă de mijloace: de ce nu s-a materializat un atac iranian pe teritoriul SUA, în ciuda temerilor majore
Cancan.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu și-au oficializat relația la Wimbledon. După escapada din Mykonos, a venit și confirmarea!
Prosport.ro
Simona Halep și Dorin Mateiu nu se mai ascund. Avem dovada OFICIALĂ: s-a întâmplat în Anglia. EXCLUSIV
Adevarul
Ce joburi au românii care câștigă peste 10.000 de lei pe lună. Cum au ajuns la aceste salarii
Mediafax
Donald Trump susține că a trecut din nou testul cognitiv: „Am răspuns corect la fiecare întrebare”
Click
Un bucureștean, cucerit de frumusețea unui oraș din România: „Mi-a cam stricat standardele”
Digi24
Oana Gheorghiu: S-a putut lucra cu Bolojan atât timp cât s-au mărit taxele, dar nu când am început să ne uităm la companiile de stat
Cancan.ro
'Profetul Apocalipsei' anunță o mare catastrofă în august 2026, după ce a prezis războiul din Iran și pandemia Covid-19,
Ce se întâmplă doctore
Cum a slăbit Sore 30 de kilograme în doar 9 luni. Ce a scos din alimentație și regula pe care o respectă de ani de zile
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Schimbări MAJORE în grupul Volkswagen. Ce plănuiesc germanii?
Descopera.ro
Nu timpul petrecut în jocuri video îi afectează pe tineri! Ce au descoperit acum oamenii de știință?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Am 71 de ani și sunt căsătorit cu o femeie de 30!
Descopera.ro
Cum a apărut mojito, unul dintre cele mai iubite cocktailuri din lume