Prima pagină » Emisiuni » Marius Tucă Show » Cristian Sîrbu: „Se dorește reținerea lui Bogpr pentru că urmează alte ALEGERI”

Cristian Sîrbu: „Se dorește reținerea lui Bogpr pentru că urmează alte ALEGERI”

Într-o ediție transmisă live de Gândul, avocatul Cristian Sîrbu a vorbit despre cazul clientului său, acuzând lipsa de probe și o presupusă execuție publică orchestrată politic. Sîrbu a susținut că ancheta a fost realizată abuziv și că autoritățile nu au prezentat nicio dovadă incriminatoare în acest dosar. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Cristian Sîrbu a reiterat că, în cazul clientului său, nu există nicio probă incriminatoare, deși acesta a fost supus unor verificări riguroase timp de două luni și jumătate. Avocatul susține că toate perchezițiile efectuate asupra dispozitivelor electronice ale acestuia nu au relevat elemente compromițătoare.

„Apropo de probele în dosar ale clientului meu, nu există alte probe. Noi am fost acolo în fiecare zi pentru că s-au făcut aceste percheziții electronice și tot ce a avut Bogdan în telefon, în laptopuri a fost scos de față cu anchetatorii și s-a dezbătut.”

Execuție publică și presiuni politice

Avocatul a criticat dur modalitatea în care clientul său a fost tratat de autorități, afirmând că acesta a fost adus la București într-un mod umilitor, doar pentru a fi expus publicului. Sîrbu sugerează că această acțiune a fost parte a unei strategii de discreditare publică. Cristian Sîrbu a ridicat și problema unei posibile influențe politice în această anchetă. Acesta susține că, în timpul procesului, Parchetul a afirmat că reținerea clientului său este necesară pentru a preveni posibile acțiuni în contextul alegerilor viitoare.

„Lucrurile sunt absolut vizbile, nu ai cum să faci abstracție de așa ceva. Reprezentantul Ministerului Parchetului în instanță a spus în felul următor: dorim ca domnul Peșchir să stea și să fie arestat datorită faptului că urmează alte alegeri. Această declarație nu poate să dispară pentru că a fost înregistrată.”

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cursă contra cronometru pentru PNRR. Dragoș Pîslaru anunță un acord pentru implementarea jaloanelor înainte de termenul limită
Digi24
Pedeapsa lui Trump pentru țările NATO care nu l-au ajutat în Orientul Mijlociu: mutarea trupelor SUA din Europa
Cancan.ro
Ultimele luni din viața lui Mircea Lucescu. Adevărata boală de care suferea, de fapt
Prosport.ro
Mircea Lucescu i-a spus ultima sa dorință doctorului Dragoș Vinereanu, șeful Secției de Cardiologie a Spitalului Universitar
Adevarul
„Voturile ardelenilor nu au ce căuta la sediile UDMR”- Semnalul de alarmă de la vârful Parlamentului European
Mediafax
Program de Paște 2026 în marile magazine. Când mai ai timp pentru cumpărături înainte de sărbători
Click
De ce nu vrea Anamaria Prodan să-și ia adio de la Mircea Lucescu: „A fost un om ales de Dumnezeu”
Digi24
Momentul în care o profesoară din Iași sare dintr-o mașină de ride-sharing în mers. Șoferul a filmat totul
Cancan.ro
ULTIMA dorință a lui Mircea Lucescu. Ce le-a spus medicilor, cu puțin timp înainte să moară
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Naba Salem înainte de operații estetice! Drama prin care a trecut vedeta! S-a schimbat enorm în ultimii ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Povestea SUV-ului cu 4 stele Euro NCAP care i-a salvat viața lui Mircea Lucescu într-un accident petrecut în 2012
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit de ce îmbătrânește creierul!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Un virus din fructele de mare a trecut la oameni și provoacă o boală cronică