Prima pagină » Actualitate » PSD a schimbat regulamentul legat de candidaturile la prezidențiale/ Marcel CIOLACU: Poate să vină și un independent…

PSD a schimbat regulamentul legat de candidaturile la prezidențiale/ Marcel CIOLACU: Poate să vină și un independent…

Deși PSD a modificat regulamentul de participare la alegerile prezidențiale, adică nu numai președintele partidului poate accede la o astfel de funcție, niciun coleg de-al lui Marcel Ciolacu nu și-a mai anunțat această intenție. Șeful PSD spune că poate candida chiar și un independent și admite că pot interveni tot felul de surprize. 

Marcel Ciolacu a declarat, în cadrul conferinței de presă de joi, de la Bruxelles, că nu numai președintele PSD poate accede la funcția de președinte al statului, ci oricare dintre colegii săi. De asemenea, acesta admite că, la congresul din 24 august, poate apărea oricând un alt candidat.

Am și modificat-o, am și modificat.  Nu s-a înscris nimeni în cursă, dar am modificat, putea să vină și un independent, poate să fie, conform legii, candidat și susținut din partea unui partid. Nu am avut discuțiile. Orice coleg, stați, poate avem surprize, sâmbătă, la congres. Au timp, inclusiv în timpul congresului, poate. Sunt anumite limite, dar la fel ca și Parlamentul, plenul congresul este suveran.  Hotărăște orice.

Șeful PSD este pregătit pentru orice poate apărea peste noapte, chiar și un nou candidat la șefi partidului.

E posibil, nu am nicio problemă. Poate candidează cineva și cu o moțiune și la șefia partidului.

CITEȘTE ȘI:

PSD nu va mai accepta un tandem cu PNL, la prezidențiale/”A rezultat o struțo-cămilă, un guvern de dreapta mai

Nicolae Ciucă este ,,CONVINS” că va ajunge în turul 2 al alegerilor prezidențiale cu Marcel Ciolacu

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Descoperire despre un condiment foarte folosit: ar putea proteja vasele de sânge
Digi24
Donald Trump este mai periculos ca niciodată. Pe cine se va răzbuna el, după eșecul din Iran
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Prosport.ro
Imaginile care au făcut furori pe internet! Fosta soție a starului, în bikini
Adevarul
Un director a evacuat 900 de elevi cu câteva minute înainte de dezastrul din Nepal
Mediafax
Nebunie în cluburi: pastile de ecstasy cu fața lui Donald Trump. Autoritățile avertizează că pot ucide
Click
Pățania unei românce care a comandat un Uber pentru un colet: „Mai erau 2-3 minute până la destinație”
Digi24
Capcana shrinkflation în magazinele din România: Mii de produse la raft cu preț neschimbat, dar gramaj redus. „Se cunoaște la buzunar”
Cancan.ro
Cât cere Leo de la Roșiori ca să cânte la o nuntă în 2026. Ce tarif are, pentru un program scurt, de 45 de minute, sau pentru toată noaptea
Ce se întâmplă doctore
Cât a plătit Gabriela Cristea pentru injecțiile de slăbit. Prețul unui an de tratament este uriaș: „Pentru un om obișnuit, costurile sunt imense”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
A7 ajunge la Bacău. Vezi imaginile noi cu autostrada înainte de deschiderea traficului
Descopera.ro
Zile de cumpănă pentru România. Mărturia unui diplomat francez
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Descopera.ro
Cine a inventat weekendul? Cum au ajuns oamenii să aibă două zile libere