Prima pagină » Știri » Cât a plătit CNADNR pentru 100 de autofreze de curățat zăpada

Cât a plătit CNADNR pentru 100 de autofreze de curățat zăpada

Cât a plătit CNADNR pentru 100 de autofreze de curățat zăpada
Cât a plătit CNADNR pentru 100 de autofreze de curățat zăpada

Recepția utilajelor a avut loc la finalul anului trecut.

Acestea au fost achiziționate în cadrul proiectului „Achiziție autofreze de curățat zăpada și vehicule echipate pentru intervenții speciale pe timp de iarnă”, finanțat prin Programul Operațional Sectorial Transport 2007-2013.

Achiziția utilajelor de deszăpezire și vehiculelor echipate pentru intervenții speciale pe timp de iarnă a fost realizată pentru deservirea celor șapte Direcții Regionale, care asigură activitatea de administrare și întreținere a întregii rețele naționale de Drumuri Europene, Drumuri Naționale și Autostrăzi.

Astfel, DRDP București a primit 12 autofreze capacitate medie și 11 autofreze capacitate mare, DRDP Craiova – 9 autofreze (capacitate medie), DRDP Timișoara – 7 autofreze capacitate medie și 6 autofreze capacitate mare, DRDP Cluj – 8 autofreze (capacitate medie), DRDP Brașov – 5 autofreze capacitate medie și 6 capacitate mare, DRDP Iași – 20 autofreze (capacitate medie), DRDP Constanța – 8 autofreze capacitate medie și 8 autofreze capacitate mare.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„2,5 milioane de euro în doar jumătate de zi”. Bogdan Ivan îl pune la zid pe Bolojan
Digi24
Alertă la Costinești după ce pe plajă a fost descoperit un obiect suspect
Cancan.ro
Aceste pensii cresc cu 210 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România care se vor bucura de această majorare
Prosport.ro
„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
Adevarul
În ce condiții poate conduce o persoană cu epilepsie. Ce prevede legea în cazul accidentului din Brașov
Mediafax
„Nu uitați că președintele e matematician!” Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan întârzie să desemneze premierul
Click
Coșmar pentru pasagerii unui zbor Ryanair. Oamenii au leșinat și au vomitat după ce au stat blocați în avion
Digi24
„Nu va mai fi nici Moscova, nici Sankt Petersburg”. Ideologul lui Putin, teorie apocaliptică despre „probabilul” război nuclear
Cancan.ro
4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
Ce se întâmplă doctore
Cum arată casa de 21 de milioane de dolari în care locuiesc Meghan Markle și Prințul Harry. „Este vindecător. Te simți liber”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Exclusiv | Cum arată noile camere de rovinietă inteligente, montate de CNAIR. Calculează câți KM a parcurs o mașină
Descopera.ro
Legumele din întreaga lume dispar. Iată cum ne afectează, fără să știm, alimentația
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Ce obiecte din casă îi pot face rău pisicii? Iată ce spun specialiștii!