Prima pagină » Știri » Iuliu Winkler a depus jurământul de învestitură ca ministru al Comunicațiilor

Iuliu Winkler a depus jurământul de învestitură ca ministru al Comunicațiilor

Iuliu Winkler a depus, marți, jurământul de învestitură ca ministru al Comunicațiilor și Tehnologiei Informației, la Palatul Cotroceni, în fața președintelui Traian Băsescu, într-o ceremonie care a durat trei minute și de la care șeful statului a plecat fără să dea mâna cu membrii Guvernului.

Iuliu Winkler a depus, marți, jurământul de învestitură ca ministru al Comunicațiilor și Tehnologiei Informației, la Palatul Cotroceni, în fața președintelui Traian Băsescu, într-o ceremonie care a durat trei minute și de la care șeful statului a plecat fără să dea mâna cu membrii Guvernului.

La Cotroceni au fost prezenți toți membrii Guvernului, mai puțin ministrul Economiei și Finanțelor Varujan Vosganian și ministrul Muncii Paul Păcuraru. La ceremonie au participat consilieri din cadrul Administrației prezidențiale, inclusiv Teodor Baconschi.

După ce Winkler a rostit jurământul de învestitură în funcția de ministru al Comunicațiilor și Tehnologiei Informației, Băsescu a spus că îi dorește succes. Poate reușim să nu mai ratăm ceea ce trebuia făcut în domeniul dumneavoastră, a adăugat Băsescu, precizând că se referă la listarea pe bursă a societății Romtelecom și la accelerarea programelor de e-guvernare. (Mediafax)

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
UIMITOR! Un sat minuscul din Europa „fură” gloria Veneției și devine noua senzație turistică
Digi24
Ce se va întâmpla cu Volodimir Zelenski după război. Răspunsul dat de majoritatea ucrainenilor
Cancan.ro
Dan Alexa, primele declarații după ce și-a petrecut noaptea cu Andreea Popescu: 'Realitatea este cu totul alta!'
Prosport.ro
Cristi Chivu și Adelina Chivu, iubire pe plaja din Mykonos! Imaginile anului: se sărută pe șezlong!
Adevarul
Cum ne impactează summitul G7. Detaliul care pune România pe gânduri: „Grupul E3 discută direct cu Moscova”
Mediafax
Majorare spectaculoasă de salarii! Lanțul uriaș care operează și în România dă bani mai mulți angajaților
Click
Dan Alexa, prima declarație după ce a fost surprins în club alături de Andreea Popescu: „Realitatea este cu totul alta”
Digi24
„Eu sunt șeful”, le-a transmis Donald Trump liderilor adunați la summitul G7. Cum au reacționat cei din sală
Cancan.ro
Raluca, fetița de 12 ani spulberată pe trotuar, s-a stins la spital. Medicii nu au mai putut face nimic
Ce se întâmplă doctore
Ce face acum Cristina Ștefan, fosta Bebelușă de la Cronică, după ce a renunțat la TV. Din ce a ajuns să-și câștige banii
Ciao.ro
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient
Promotor.ro
Este polițistul de vină? Două tramvaie s-au izbit după ce agentul a făcut semn vatmanului să treacă
Descopera.ro
Ce s-a aflat despre lemnul viorilor lui Stradivari?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. MARIA: – Bă Ioane, dacă îți bag un piranha în chiloți, știi ce face?
Descopera.ro
Creierul și hormonii bărbaților se schimbă înainte de nașterea copilului