Prima pagină » Magazin » Justin Timberlake și Jay-Z vor susține împreună un turneu în 2013

Justin Timberlake și Jay-Z vor susține împreună un turneu în 2013

Justin Timberlake și Jay-Z vor susține împreună un turneu în 2013
Cântăreții americani Justin Timberlake și Jay-Z vor pleca împreună într-un turneu în 2013, în cadrul căruia vor susține concerte pe stadioane din 10 orașe, afirmă mai multe surse citate de presa americană, informează contactmusic.com.

Cântăreții americani Justin Timberlake și Jay-Z vor pleca împreună într-un turneu în 2013, în cadrul căruia vor susține concerte pe stadioane din 10 orașe, afirmă mai multe surse citate de presa americană, informează contactmusic.com.

Aceasta nu va fi prima colaborare a celor doi artiști care au înregistrat deja împreună noul single „Suit & Tie”, lansat recent de Justin Timberlake.

Potrivit New York Post, este cunoscut deocamdată formatul concertele comune ale celor doi, însă, potrivit unor surse, fiecare dintre ei va avea alocată o anumită perioadă pentru a-și interpreta singuri piesele care i-au făcut celebri, iar apoi vor cânta împreună câteva piese comune.

„În mod sigur vom porni într-un turneu. Însă punem cap la cap toate detaliile, dar ne vom distra cu siguranță foarte tare”, a declarat Timberlake, pe covorul roșu, duminică seară la gala de decernare a premiilor Grammy.

Timberlake, în vârstă de 32 de ani, a postat apoi un mesaj pe Twitter în care a lăsat să se înțeleagă că va face un anunț important în viitorul apropiat: „O veste importantă se apropie. Stați aproape, altfel riscați să o ratați!”.

Justin Timberlake și Jay-Z au interpretat împreună cântecul „Suit & Tie” la gala premiilor Grammy și la o acțiune de caritate organizată la New Orleans în cadrul seriei de evenimente care preced finala Super Bowl.

Justin Timberlake a lansat un nou single, „Pusher Love Girl” la gala Grammy, iar apoi piesa „Mirrors”, la puțin timp după încheierea galei.

Noul său album, „The 20/20 Experience”, va fi lansat pe 19 martie.

Cântăreț, compozitor, producător, dansator și actor, Justin Timberlake a devenit celebru ca membru fondator al formației ‘N Sync și a fost recompensat cu șase premii Grammy și un premiu Emmy.

În 2002, el a lansat primul său album solo, „Justified”, urmat de „FutureSex/ LoveSounds”, în 2006. Cu primele două albume solo, Timberlake a vândut peste 18 milioane de copii în toată lumea, iar, alături de ‘N Sync, alte 50 de milioane de unități.

Rapperul american Jay-Z, pe numele său real Shawn Carter, în vârstă de 43 de ani, a vândut peste 50 de milioane de discuri pe plan mondial și a fost recompensat cu 13 premii Grammy.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Irina Rimes, despre punctajul acordat României de Republica Moldova: Vreau să văd publicată lista juriului
Digi24
De ce nu poate elita de la Kremlin să-l înlăture de la putere pe Putin și ce poate face Occidentul ca să grăbească prăbușirea regimului
Cancan.ro
Cresc pensiile românilor cu 600 lei, de la 1 ianuarie 2027. Cine beneficiază de această mărire și care este condiția
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
NYT: Israelul ar fi investit milioane de euro pentru a-și crește influența la Eurovision. Acuzații de lobby diplomatic și campanii masive de vot
Mediafax
Eurovision: Val de reacții negative în Moldova după ce juriul a oferit doar 3 puncte României
Click
O taiwaneză spune ce nu îi place în țara noastră. Ce o deranjează cel mai mult la români: „Nu m-am acomodat deloc cu asta”
Digi24
Controversă la Eurovision: Publicul din R. Moldova a acordat 12 puncte României, juriul doar 3. Reacția prezentatoarei Margarita Druță
Cancan.ro
Orașele din România în care plouă toată luna iunie. Meteorologii EaseWeather anunță cea mai ploioasă vară din mileniul trei
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut! Cum a ajuns să arate acum. Fanii sunt îngrijorați: „E bolnavă?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Un ARO 243 de armată, scos la vânzare pe OLX. Cât cere proprietarul pentru modelul românesc produs în 1989
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă
Descopera.ro
Arheologii au găsit molecule organice în fosile de dinozaur