Prima pagină » Sport » Reghecampf: Nu am construit, nu am jucat fotbal, am fost surprinși de presingul adversarului

Reghecampf: Nu am construit, nu am jucat fotbal, am fost surprinși de presingul adversarului

Antrenorul echipei Steaua București, Laurențiu Reghecampf, a declarat, duminică seară, după remiza din meciul cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, că jucătorii săi nu au construit, nu au jucat fotbal și au fost surprinși de presingul avansat al adversarilor.

Antrenorul echipei Steaua București, Laurențiu Reghecampf, a declarat, duminică seară, după remiza din meciul cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, că jucătorii săi nu au construit, nu au jucat fotbal și au fost surprinși de presingul avansat al adversarilor.

„Un rezultat care nu ne ajută foarte mult, dar dacă e să analizăm corect cred că este un rezultat bun. La fazele fixe, jucătorii noștri știu foarte bine ce au de făcut. Nu au tratat cu foarte mare seriozitate aceste faze. La finalul meciului am fost agitat, pentru că la faza golului primit trebuia să fim mai atenți. Stanciu trebuia să întârzie executarea, dar jucătorii mă cunosc și cred că nu este niciun fel de problemă. În multe momente nu am încercat să construim, să jucăm fotbal și am fost surprinși de presingul lor avansat. Trebuia să ne descurcăm mai bine”, a spus Reghecampf.

Tehnicianul stelist s-a arătat nemulțumit de programările echipei sale: „Cei care conduc fotbalul românesc ar trebui să fie mult mai atenți cu programarea acestor meciuri. Noi am fost înțelegători ca să ajutăm echipa națională, dar o să ajungem să jucăm 30 de meciuri în cinci luni. Nu e normal să jucăm doar la ora 21.00, dar nu avem ce face, trebuie să jucăm. Trebuie să ne gândim și la fotbaliștii care joacă din trei în trei zile”.

Echipa Steaua București a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu formația Petrolul Ploiești, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I. Gazdele au deschis scorul prin Prepeliță, în minutul 45+3, oaspeții reușind egalarea prin Benga, în minutul 78.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Șeful care a cheltuit 90.000 de dolari pentru ca angajații să doarmă mai bine
Digi24
Ce scoruri ar obține Zelenski și Zalujnîi, fostul comandant al armatei, dacă ar fi alegeri prezidențiale în Ucraina
Cancan.ro
DOLIU în lumea radioului! A murit Anne-Marie Ionescu
Prosport.ro
Ce imagini! Cum arată la 25 de ani „cea mai frumoasă fată din lume”: s-a căsătorit!
Adevarul
Șeful celei mai mari bănci din Rusia îi cere public lui Putin să pună capăt războiului: „Toți așteaptă încetarea luptelor”
Mediafax
Toți șoferii fac ACEEAȘI greșeală înainte de concediu. Regula de 0,2 care îți poate SALVA vacanța
Click
Cu ce se ocupă iubita lui Tudor Chirilă. O țeapă de 30.000 de euro a băgat-o pe Iulia Mîzgan în depresie. „Nu am fost atentă”
Digi24
Cel mai trist moment de la CM 2026: Sébastien Desabre, selecționerul RD Congo, șocat de anunțul făcut în direct
Cancan.ro
Zodia BLESTEMATĂ în iulie 2026. Neti Sandu anunță o dublă lovitură pentru acești nativi
Ce se întâmplă doctore
Elena Udrea rupe tăcerea la un an de la eliberarea din închisoare. Adevărul despre relația cu Adrian Alexandrov. Ce se întâmplă în relația lor
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Au „confundat” un Ferrari cu un tobogan. Imaginile au făcut înconjurul internetului
Descopera.ro
În care religie NU ai voie să bei cafea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Descopera.ro
În urmă cu 122 ani se stingea din viaţă vizionarul care a propus reîntemeierea statului evreu pe teritoriul Palestinei