Prima pagină » Știri » SILVIU LUNG, rănit la cap după un accident auto. Imagini cu accidentul

SILVIU LUNG, rănit la cap după un accident auto. Imagini cu accidentul

Adrian Popa
SILVIU LUNG. Fostul portar craiovean Silviu Lung este în stare gravă, după ce a fost implicat într-un accident rutier.

SILVIU LUNG a fost rănit, miercuri, într-un accident rutier produs în județul Dolj și în urma căruia o persoană a murit, iar alte două au fost rănite. Purtătorul de cuvânt al Poliției Județene Dolj, Amelia Căprărin, a declarat pentru MEDIAFAX că accidentul, în care a fost implicat Silviu Lung, a avut loc miercuri, în jurul orei 15.00, pe drumul european E 79, care leagă Craiova de Calafat, în localitatea Radovani.

Potrivit unui apropiat, Silviu Lung era conștient în salvare, în drum spre spital, dar acuza dureri mari la cap. 

„În accident au fost implicate două mașini – un Renault Clio în care se aflau trei persoane și un autoturism Mercedes condus de fostul internațional Silviu Lung. În urma impactului o persoană din Renault a decedat, iar alte trei – două din Renault și Silviu Lung – au fost rănite”, a spus Căprărin.

Potrivit sursei citate, din primele cercetări reiese că a fost vorba despre un impact frontal între cele două mașini.

Polițiștii susțin că Silviu Lung era conștient și au stat de vorbă cu el înainte ca acesta să fie transportat la spital.

Purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean din Craioiva, Cristina Geormăneanu, a declarat că la Unitatea de Primiri Urgențe a ajuns, până la ora transmiterii acestei știri, o singură victimă – o tânără care a suferit contuzii și politraumatisme, în prezent fiind supusă unor investigații medicale.

La ora transmiterii acestei știri, la fața locului se află mai multe echipaje de Poliție, iar traficul este blocat.

Silviu Lung, în vârstă de 57 de ani, a fost portar al echipei naționale de fotbal, dar și la Steaua București și Universitatea Craiova.

Silviu Lung a început să evolueze, ca portar, în anul 1971, la clubul Victoria Carei, după care din 1974 și până în 1998 a fost portar la Universitatea Craiova, de unde a plecat la Steaua București. Pentru o scurtă perioadă, între 1990-1991, Lung a fost la echipa spaniolă CD Logrones, revenind apoi în România, la Electroputere Craiova, și apoi din nou la Universitatea Craiova. El s-a retras din activitatea de fotbalist în anul 1994.

Silviu Lung a evoluat și la echipa națională a României, în 77 de meciuri, făcând parte din lotul României la Euro 1984 și laCcampionatul Mondial din 1990. Ulterior, el a devenit antrenor.

În prezent, Silviu Lung este antrenor cu portarii la CS Universitatea Craiova.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Patriarhul Daniel, propunerea surpriză de prim-ministru în plin blocaj politic
Digi24
Persoanele sub 50 de ani îmbătrânesc „mai repede decât generațiile anterioare”. Care e explicația
Cancan.ro
O fetiță de doar 7 ani a murit la o piscină celebră din București. Ireal ce făceau părinții ei în acest timp
Prosport.ro
FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
Adevarul
De ce au abandonat împărații romani Dacia. Motivele uneia dintre cele mai controversate decizii din istoria Imperiului Roman
Mediafax
Călin Georgescu, atac la adresa lui Emil Boc: Slugărnicie absolută
Click
Gabriela Prisăcariu a făcut furori pe plajă! Cum arată soția lui Dani Oțil în costum de baie
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
BREAKING‼️ E cod ROȘU😲 ANM anunță prăpăd și recomandă să NU ieșiți din case↘️
Ce se întâmplă doctore
Avea o frumusețe ireală încă din copilărie. Acum recunoști fetița? A devenit una dintre cele mai admirate femei din lume
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Video / Skoda Octavia Facelift 2.0 TDI. De ce rămâne una dintre favoritele românilor
Descopera.ro
De ce generațiile mai tinere par să îmbătrânească mai repede și cum le afectează asta sănătatea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă merge la Balul Bobocilor şi pune ochii pe o tipă: - Vrei să dansezi?
Descopera.ro
Trădarea într-o relație poate declanșa reacții similare celor asociate traumei psihologice. Psihologia explică de ce este atât de greu să pleci