Prima pagină » Sport » Eva Tofalvi, portdrapelul României la JO de la Soci

Eva Tofalvi, portdrapelul României la JO de la Soci

Eva Tofalvi, portdrapelul României la JO de la Soci
Biatlonista Eva Tofalvi s-a calificat la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci și va fi portdrapelul României la festivitatea de deschidere a competiției, informează cosr.ro.

Biatlonista Eva Tofalvi s-a calificat la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci și va fi portdrapelul României la festivitatea de deschidere a competiției, informează cosr.ro.

Tofalvi, aflată la a cincea participare la JO, va fi portdrapel pentru a doua oară consecutiv.

Eva Tofalvi, în vârstă de 35 de ani, și-a asigurat participarea la Soci în cadrul etapei a șasea a Cupei Mondiale de biatlon, care a avut loc la Anthloz, în Italia. În ultima cursă individuală înaintea Jocurilor Olimpice, sportiva din Miercurea Ciuc a terminat pe locul 25 proba de urmărire, saltul de 16 locuri în raport cu proba de sprint din urma cu câteva zile aducându-i punctele de care avea nevoie pentru a fi prezentă la JO.

La Jocurile Olimpice, Eva Tofalvi s-a clasat de două ori pe locul 11, la Nagano, în 1998, și la Vancouver, în 2010, de fiecare dată în proba individuală de 15 kilometri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ghidul CNAS 2026: Ce analize și consultații gratuite poți face indiferent dacă ești asigurat
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Ex-soția vedetei Antena 1 s-a combinat cu multimilionarul Cosmopolis. De Sfântul Valentin, a scos-o la o înghețată
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
UE își reduce criticile la adresa lui Viktor Orbán de teama unor acuzații de interferență în alegeri
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Primele imagini cu ucigașul lui Gheorghe Chindriș. Tânărul de 26 de ani a fost capturat de forțele speciale SIAS
Ce se întâmplă doctore
Apariția incendiară a Andreei Bănică în costum de baie la 47 de ani a stârnit reacții: „De ce simți nevoia să te vedem dezbrăcată?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Două mașini cu istoric dubios, descoperite de „detectivii” rețelelor sociale
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Masacrul din Cușma: capriciile de vânător ale lui Ceaușescu