Prima pagină » Știri » Victor Ponta, la baschet în timp ce la Guvern se anunța codul roșu. „Toate instituțiile statului și-au făcut bine treaba”

Victor Ponta, la baschet în timp ce la Guvern se anunța codul roșu. „Toate instituțiile statului și-au făcut bine treaba”

Premierul Victor Ponta a fost surprins astăzi în timp ce...

Premierul Victor Ponta a fost surprins astăzi în timp ce ieșea de la sala de sport în care joacă baschet săptămânal. În același timp, la Guvern, vicepremierul Liviu Dragnea anunța instituirea codului roșu de ninsori în trei județe.

Victor Ponta a fost filmat astăzi de postul de televiziune Realitatea TV când ieșea din sala de sport unde joacă săptămânal baschet cu prietenii.

Întrebat în timp ce se urca în mașină, dacă este pregătit de codul roșu de viscol instituit în trei județe, Ponta a răspuns: „Da, acum la 15.30 mă duc la Guvern”.

Totodată, el a mai spus că toate instituțiile statului și-au făcut bine treaba în privința județelor afectate de cod.

Înaintea declarației, Victor Ponta nu avea anunțată public nicio activitate la Guvern.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Moș Nicolae se apropie: copiii își pregătesc ghetuțele. Tradițiile și obiceiurile dedicate Sfântului Nicolae
Digi24
JD Vance: UE nu ar trebui să atace companiile americane pentru „mizerii”. Elon Musk s-a grăbit să-i mulțumească vicepreședintelui
Cancan.ro
Rodica Stănoiu, înmormântare stranie, fără preot. S-au cântat colinde în loc de veșnica pomenire.
Prosport.ro
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Adevarul
O ucraineancă dată dispărută a fost găsită în mansarda unui român. Ce au declarat cei doi poliției: „Ea a fost cea care a organizat totul”
Mediafax
Horoscop 6 decembrie 2025: Zodiile care pot face pași importanți în iubire, la muncă sau în decizii personale
Click
Monica Pop, dată afară din restaurant! Ireal ce i-a făcut un angajat medicului și prietenelor sale: „Bineînțeles că și ospătarii și ceilalți participanți, erau consternați”
Digi24
VIDEO Trump vrea ca strategia de securitate a SUA să fie valabilă în toată lumea. Europa, în „declin civilizațional”, pusă pe planul do
Cancan.ro
Nuntă surpriză în Guvernul României. Premierul Ilie Bolojan s-ar fi căsătorit în secret
Ce se întâmplă doctore
Planta pe care trebuie să o pui la ușa casei ca să atragi bani, noroc și protecție, conform Feng Shui
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
SINGURA diferență dintre Coca-Cola și Pepsi! Tu ȘTII?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
„Noua Rusie” a lui Vladimir Putin include și teritorii de la granița cu România