Prima pagină » Magazin » Susan Sarandon a renunțat la canabis pentru că îi strica tenul

Susan Sarandon a renunțat la canabis pentru că îi strica tenul

Susan Sarandon a renunțat la canabis pentru că îi strica tenul
Actrița americană Susan Sarandon, în vârstă de 67 de ani, spune că secretul frumuseții sale stă în faptul că a renunțat la fumat și este de părere că tutunul afectează pielea mai mult decât marijuana, informează contactmusic.com.

„Zilele astea vezi multe femei care, la 67 de ani, nu-și arată vârsta, deci felul în care arăt nu este unul neobișnuit”, spune actrița.

„Trebuie să încerci să fii fericit, să-ți păstrezi simțul umorului și curiozitatea. Dar principalul sfat ar fi, în primul rând, să nu fumezi sau, mai degrabă, să nu fumezi tutun”, mai spune aceasta.

„Nu mai fumez marijuana, însă tutunul este cel mai rău dușman al pielii”, adaugă actrița, care pledează pentru moderație în toate – soare, consum de alcool, alimentație.

Actrița americană Susan Sarandon, nominalizată de cinci ori la premiul Oscar, a primit această distincție în 1996, pentru rolul principal din „Culoarul morții/ Dead Man Walking”. Susan Sarandon este, de asemenea, o susținătoare a campaniilor pentru drepturile omului și a militat în ultimii 30 de ani pentru diverse cauze liberale. Actrița s-a opus în mod public, în 2003, campaniei militare americane din Irak.

Recomandarea video

Mediafax
Presa maghiară despre alegerile de la București: „Aproape nimănui nu i-a păsat cine va fi noul primar”
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
Totul despre Cristina Simona Ciucu, soţia primarului Capitalei. Ce firmă deține împreună cu Ciprian Ciucu
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Situație incredibilă într-o comună din Botoșani: după tată și mamă, a venit rândul fiicei să conducă primăria
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cine este și ce avere are Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei
Cancan.ro
Prima gafă de primar a lui Ciprian Ciucu! L-a atacat direct pe Nicușor Dan: 'Mi-a scăpat acest lucru'
Ce se întâmplă doctore
Dieta-minune cu care a slăbit Ozana Barabancea. Are o siluetă trasă prin inel și arată mai bine ca-n tinerețe!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
E legal să oprești cu avariile în fața unei farmacii sau brutării? Răspunsul oficial
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Test de cultură generală. Când au fost inventate închisorile?