Prima pagină » Știri » Un copil de 11 ani și-a salvat fratele de 5 ani dintr-un incendiu

Un copil de 11 ani și-a salvat fratele de 5 ani dintr-un incendiu

Un copil de 11 ani și-a salvat fratele de 5 ani dintr-un incendiu
Un copil de 11 ani și-a salvat fratele de 5 ani dintr-un incendiu care a avut loc în noaptea de joi spre vineri, în Runcu Salvei, județul Bistrița Năsăud.

Micul salvator, care a suferit arsuri grave și urma să fie transportat cu elicopterul la un spital din București, a intrat într-o încăpere cuprinsă de flăcări pentru a-și salva fratele, înainte de sosirea pompierilor, potrivit bistriteanul.ro.

„Dispeceratul Integrat ISU-SAJ a fost anunțat în data de 24 aprilie 2015 la ora 00.38 de izbucnirea unui incendiu la o casă de locuit din localitatea Runcu Salvei”, a declarat pentru bistrițeanul.ro purtătorul de cuvânt al ISU Bistrița Năsăud, plutonierul Viorel Botezatu.

Incendiul ar fi izbucnit din cauza unui scurt-circuit și s-a extins cu repeziciune, casa fiind făcută în mare parte din lemn.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Liana Arsenie, președinta CAB: „N-aș spune că materialul Recorder este unul de presă”
Digi24
China amenință cu „toate măsurile necesare” după ce CIA a publicat un clip în limba chineză pentru recrutarea de ofițeri
Cancan.ro
Lovitură de la tribunal pentru rudele tinerilor implicați în crima lui Mario Berinde din Cenei. Ce au decis judecătorii
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
„Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai
Mediafax
Mai mult de două treimi dintre europeni simt că țara lor este amenințată. Majoritatea cer o UE mai bine apărată
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Autospecială de pompieri, oprită de poliție în drum spre incendiu. Polițiștii se deplasau spre același incident
Cancan.ro
Românul care a câștigat 10 milioane de euro la LOTO, sufocat de datorii! Și-a 'vândut' și părinții la cămătari!
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face și cum arată acum Mirela Stoian, cea care a interpretat-o pe Lila, în „Vacanța Mare”. Actrița a intrat într-un con de umbră de ani buni
Ciao.ro
Vedete cu suflet mare! Ce persoane publice din România au adoptat copii
Promotor.ro
Video / Primele imagini cu mașina care a ars ca o torță. O femeie a murit, șoferul în stare gravă
Descopera.ro
Cum arată ultima suflare a unei stele aflate pe moarte?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Stelele din Centura lui Orion sunt de 200.000 de ori mai strălucitoare decât Soarele, iar iarna este momentul perfect pentru a le vedea