Prima pagină » Știri » Agent de pază de la un ștrand, împușcat de un client nervos

Agent de pază de la un ștrand, împușcat de un client nervos

Un agent de la o firmă privată de pază din Pitești, aflat în timpul liber, la un bazin public din cartierul Trivale, a fost împușcat, vineri, în zona spatelui cu un pistol cu bile, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit anchetatorilor, un grup de tineri aflați la bazinul public din cartierul piteștean Trivale l-a stropit, vineri dimineață, cu apă pe agentul de pază, care venise la ștrand, acolo unde erau iubita și colegii lui de muncă.

Potrivit anchetatorilor, un grup de tineri aflați la bazinul public din cartierul piteștean Trivale a avut, vineri dimineața, un schimb de replici cu unul dintre agenții de pază. După scandal, tinerii au plecat de la ștrand, dar s-au întors două ore mai târziu. Unul dintre aceștia a vrut să-l împuște pe paznic, dar l-a confundat cu fratele geamăn care era în timpul liber, pe care l-a lovit cu pistolul în cap și i-a tras două alice în spate. Un polițist aflat la bazin cu copilul a intervenit și i-a luat pistolul agresorului.

La fața locului au ajuns mai multe echipaje SMURD, dar și de poliție. Tânărul care a tras cu arma a fost încătușat și dus la Secția 3 de Poliție Pitești pentru audieri.

„Se fac cercetări în vederea săvârșirii infracțiunilor de tulburarea liniștii și ordinii publice, loviri și alte violențe și nerespectarea regimului armelor și munițiilor”, a declarat, pentru MEDIAFAX, Mădălin Zamfir, purtător de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Argeș.

Victima a ajuns cu o ambulanță SMURD la Spitalul Județean Argeș.

„Pacientul e în stare bună, nu are niciun grad de conștiență alterată. Are o mică plagă în zona parietală și două împușcături în spate, de alice, două plăgi de 0, 5 cm superficiale. Spune că a avut o altercație cu cineva care i-a dat cu pistolul în cap și i-a tras două alice în spate. În momentul de față îi facem investigațiile. E fără niciun risc vital”, a declarat Frătoaica Gheorghe, medic de urgență UPU Argeș.

Evenimentul i-a speriat pe ceilalți oameni veniți la bazin.

„Nu știm dacă mai suntem în siguranță. Să ne spună cineva ce să facem. Suntem aici cu copii, nu se poate să vedem așa ceva. E prima dată când se întâmplă un asemenea eveniment. Propun ca toți cei care vin aici să fie verificați, să nu mai intre nimeni cu pistoale”, a spus una dintre femeile aflate la ștrand.

Foto: infoarges.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Știri false despre „alimente contaminate din Ucraina” se răspândesc în mediul online din Polonia
Digi24
Cea mai mare problemă cu care se va confrunta noul primar al Bucureștiului. „Nu e normal să nu ai căldură iarna. E strigător la cer”
Cancan.ro
SURPRIZĂ! Cine este soția lui Ciprian Ciucu, noul primar al Capitalei, și ce afaceri 'învârte'
Prosport.ro
FOTO. Catrinel Menghia și Diana Munteanu, vizite în apartamentul lui Adi Mutu: „Mi-a spus să-i zic că sunt vărul lui”
Adevarul
Exit-poll-urile și sondajele au eșuat masiv în București. „E fără precedent. Am avut trei case de sondare care au manipulat”
Mediafax
Veste bună! Sumele pentru unele beneficii sociale, virate în avans de ANPIS. Când vor ajunge banii la beneficiari
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Cele trei puncte la care țarul nu va renunța. Consilierul lui Putin dezvăluie liniile roșii peste care Rusia nu va trece
Cancan.ro
BREAKING | Anunț de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu! Familia antrenorului a venit de urgență în țară
Ce se întâmplă doctore
Transformarea uluitoare a prezentatorului celebru, după ce a slăbit spectaculos! Acum e alt om, abia l-au recunoscut apropiații
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
E legal să oprești cu avariile în fața unei farmacii sau brutării? Răspunsul oficial
Descopera.ro
Ce spune ȘTIINȚA despre oamenii care ADORĂ sensurile giratorii?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Când mirodeniile valorau cât aurul: adevărata poveste a lui Vasco da Gama în India