Prima pagină » Știri politice » Reacția lui Cioloș după fotografia în care a fost surprins în avion la clasa Economic: „Nu sunt confortabil”

Reacția lui Cioloș după fotografia în care a fost surprins în avion la clasa Economic: „Nu sunt confortabil”

Reacția lui Cioloș după fotografia în care a fost surprins în avion la clasa Economic: „Nu sunt confortabil
Premierul Dacian Cioloș a scris, pe Facebook, că fotografia în care apare călătorind spre Germania la clasa Economy nu face parte dintr-o campanie de PR, afirmând că a zburat de multe ori la această categorie și că nu se simte comod să discute atât de mult despre acest subiect, întrucât pentru el nu este nimic ieșit din comun.

„Nici eu nu sunt confortabil cu toată discuția asta cu clasa Economy. Eu folosesc clasa Economy încă de când lucram la Comisia Europeană”, a scris Cioloș într-un comentariu postat pe Facebook la un articol al revistei Vice.

El a precizat că, de când este prim-ministru, a zburat de multe ori cu Economy.

„Dar acum cu fotografia asta (de care eu nu am știut înainte să o vad în presă), lumea are impresia că e campania mea de PR. De ce nu putem accepta normalitatea ca normalitate fără atâtea speculații?”, a conchis premierul.

Dacian Cioloș a fost fotografiat duminică în avion de un reporter, în timp ce pleca într-o vizită în Germania, care a relatat că a refuzat invitația stewardesei de a lua loc la clasa Business.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Avertisment de la Guvern: România riscă penalizări de 15 miliarde de euro
Cancan.ro
Andreea Sasu a fost dusă din nou de urgență la spital. Philipp Plein, mesaj sfâșietor
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Bolizi de sute de mii de euro folosiți de fiul procurorului Gigi Valentin Ștefan, anchetat într-un dosar de trafic de influență
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Rețeta grecească de gogoși care a cucerit internetul. Cum faci acest desert pufos și delicios în doar 20 de minute
Digi24
Schimb de replici între Adrian Câciu (PSD) și Oana Gheorghiu, după concertul Metallica: „A stat la lojă. Adoră privilegiile”
Cancan.ro
Ce au găsit medicii pe trupul lui Alexandru, copilul care a fost dispărut. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Focar de norovirus pe o navă de croazieră din Caraibe: peste 100 de persoane infectate. Cum diferă de Covid-19 și Hantavirus
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Noul model Dacia Striker, surprins în trafic pe autostrada din Argeș. Imagini exclusive cu noul crossover
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Pierderea biodiversității amenință direct sănătatea oamenilor, arată un nou studiu: dispariția polenizatorilor afectează alimentația și veniturile